USA vastutollide ootuses on sõjaplaane joonistatud juba mõnda aega, aga ilmselt kulub Brüsselis kolmapäeval kogu öö, et välja mõelda, kuidas täpselt Donald Trumpi kaubandussõja järgmisele vaatusele vastata.
USA laiapindsed tollid võivad maailma kaubavahetuse põhjalikult ümber mängida. Foto: AFP/Scanpix
Suuri uudiseid on oodata täna kell 17, siis peab USA president Donald Trump ühe oma pompöössetest pressikonverentsidest, kus ta saab rääkida, mida halba on kaubanduspartnerid Ameerika Ühendriikidele teinud ja kuidas ta kavatseb ameeriklased sellest nuhtlusest vabastada. “Vabastamispäev,” on ta öelnud kolmapäeva kohta.
USA president Donald Trump laiendas kaubandussõda, kuulutades autoimpordile 25% suuruse tollitariifi, lootes tuua USA tööstusesse rohkem töökohti, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.
Euroopa Liit loodi selleks, et USAle käru keerata, see oli selle eesmärk, ja nad on sellega hästi hakkama saanud, teatas Donald Trump ajakirjanikele ja viitas, et on otsustanud kehtestada Euroopa Liidu kaupadele tollid.
Kuni uue koalitsiooni moodustamiseni Saksamaal on keeruline hinnata, milline saab olema uue valitsuse mõju logistikasektorile, kui aga uskuda valimised võitnud CDU lubadusi vähendada bürokraatiat, alandada energiakulusid, kärpida isiku- ja ettevõttemakse ning soodustada investeeringuid oleks see kahtlemata vesi transpordi- ja logistikasektori veskile. Aga on üks “aga”.
USA värske president Donald Trump kehtestas Hiinale imporditariifid. Kuu aja pärast hakkavad tariifid kehtima ka Mehhikole ja Kanadale. Mida on oodata Euroopa Liidul ning mil moel võib Eesti olukorrast isegi kasu lõigata, selgitab Citadele panga ökonomist Aleksandras Izgorodinas.
Sel nädalal sai jõudis avalikkuse ette 8. aprillil 2025 toimuva Laoseis 2025 konverentsi programm, mis keskendub suures osas kogemuslugudele: kokku on laval seitse kasutajalugu nutikate tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisest laondussektoris.