EL eraldab alternatiivkütuste taristu rajamiseks Eestis 2,2 miljonit eurot, raha läheb jagamisele Alexela ja Tallinna Lennujaama vahel.
- Alexela kiirlaadija Tallinnas. Foto: Alexela
Euroopa Liidu komisjon kuulutas 15. märtsil välja 26 projekti 12 liikmesriigist (Eesti, Prantsusmaa, Soome, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Läti, Poola, Rumeenia, Hispaania, Rootsi ja Madalmaad), mis valiti rahastamiseks välja alternatiivkütuste taristu paigaldamiseks üleeuroopalisse transpordivõrku (TEN-T).
Seotud lood
Nissan ja Enefit Volt sõlmisid kõiki Baltimaid katva pikaajalise koostöölepingu, millega Enefit Volt hakkab Nissani elektriauto ostjatele pakkuma laadijaid, nende paigaldamist ja järelteenindust.
Circle K avas 28. veebruaril kolm uut ülikiiret elektriautode laadijat Mäos, Pärnus ja Tartus. Enne suve on plaanis avada veel kaks ülikiiret laadijat Irus ja Tallinnas Sikupillis.
Kümme aastat tagasi sai Eesti üheks esimeseks riigiks maailmas, kuhu rajati üleriigiline elektriautode laadimisvõrgustik. Tänaseks on seda võrgustikku oluliselt täiendatud. Sellele vaatamata peavad Eesti inimesed elektriautode suurimateks miinusteks laadimiskohtade vähesust ja elektrisõiduki liiga väikest sõiduulatust, selgus Citadele panga uuringust.
Eesti suurima elektriautode laadimislahenduste pakkuja Enefit Volt klientide seas tehtud küsitlusest selgus, et 84% särtsusõidukite kasutajatest on oma valikuga väga rahul, kuid sooviks rohkem kiir- ja ülikiirlaadimisvõimalusi kaupluste juurde.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.