Tegime Excelis 25 000 tootele ennustusi, mis võttis aega kolm tundi, rääkis Ensto grupi logistikajuht Cristian Kalve täna toimuval 13. Ostujuhtimise aastakonverentsil.

- Cristian Kalve 13. Ostujuhtimise aastakonverentsil. Foto: Raul Mee
„Kasutasime Excelit hästi laialdaselt ja arvestasime seal kõikvõimalikke KPI-sid. Excel kannatab kõike,“ rääkis Ensto grupi logistikajuht Cristian Kalve täna toimuval 13. Ostujuhtimise aastakonverentsil.
„Genereerisime Excelis toodete müügiennustusi umbes 25 000 tootele ja kandsime need ennustused läbi erinevate tehaste komponentide tasandil. Arvutasime ka varude juhtimise parameetreid,“ rääkis ta.
Veel rääkis Kalve, et kui tabelid on suured ja mahukad, siis need kipuvad kokku jooksma. „Kõige mahukam tabel, mida Excelis pööritasime, oli 25 000 toote ennustuse töötlemine. Excelis võttis selle analüüsimine aega kolm tundi,“ ütles Kalve ja lisas, et ka vigade risk on suur, kui tabelid on mahukad. „Seal võid peale vaadata väga palju, kuid kõiki vigu ei leia alati üles. Ja tõesti - ka arvutada võib valesti.“
Ensto hakkas ärianalüütikaga tõsisemalt tegelema 2012. aastal, mil külastati ühte tarneahelakonverentsi. „Võtsime Keila tehases kasutusele demoversiooni, mis oli tasuta, kuid saime sellega päris palju ära teha,“ rääkis Kalve, kuidas jõuti Qlikview programmini. „Kasutasime seda varude analüüsiks, ostuhindade analüüsiks ja tarnekäitumise analüüsiks.“ Kokkuvõttes aitas uus süsteem tublisti aega kokku hoida, sest uus tarkvara võimaldas suuri analüüse teha vähem kui tunniga.
Uus ärianalüütika andis ettevõttele läbipaistvuse ehk võimaldas võrreldes erinevaid tehaseid erinevatest vaatenurkadest.
Täna toimub 13. Ostujuhtimise aastakonverents.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaata pilte reedel, 20. oktoobril toimunud 13. Ostujuhtimise Aastakonverentsilt.
Vanad hankimise mudelid ei toimi enam, tõdes tänasel Ostujuhtimise Aastakonverentsil esinenud Madli Uin, Enics Eesti globaalne ärikliendi haldur.
Hankejuht peab olema strateegiline juht, hankejuht ei tohi tegeleda operatiivtegevustega, ütles PROLOGi juhatuse liige Peep Tomingas täna toimuval 13. Ostujuhtimise aastakonverentsil.
Täna toimub Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses Ostujuhtimise Aastakonverents, mis on järjekorras juba 13. ja keskendub seekord strateegilisele hankimisele.
Eesti logistikasüsteem on tänu oma strateegilisele asukohale, arenenud taristule ja digilahendustele üks tõhusamaid Baltimaades. Riik ühendab Põhja- ja Ida-Euroopa turge, pakkudes hästi toimivat maantee-, raudtee-, mere- ja õhutranspordi võrgustikku.