Tallinna Linnavalitsuse korraldusega kinnitatakse Viru väljaku ja Suur-Karja tänava taksopeatuste üürile andmiseks korraldatava avaliku kirjaliku enampakkumise tingimused.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul tuleneb taksopeatuste üürile andmine vajadusest tõsta linna haldussuutlikust taksonduse korrastamisel, teatas Raepress. „Ühtlasi tagab taksopeatuste rentimine klientidele senisest kontrollituma ja seega turvalisema teenuse,“ rõhutas Mutli. „Kuna Tallinna eesmärgiks on pidevalt parandada taksoteenuse kvaliteeti, siis on kõnealune tegevus kindlasti üheks konkreetseks meetmeks selle sihi saavutamisel.“
Korralduse eelnõu kohaselt on Suur –Karja tänava taksopeatuse avaliku kirjaliku enampakkumise alghind 15 000 krooni kuus ja Viru tänava taksopeatuse enampakkumise alghind 21 000 krooni kuus.
Suur-Karja tänava taksopeatuse pindala on 90 m² ja sinna mahub viis sõidukit. Viru tänaval asuva Viru väljaku taksopeatuse pindala on 155 m² ja sinna mahub kliente ootama seitse taksot.
„Meie visiooni kohaselt hakkaksid taksopeatustes seisma ja kliente teenindama vaid pealinna parimad taksod, mistõttu saaksid linlased ja linna külalised juba sellega arvestada, et taksopeatusest võetud takso osutab usaldusväärset, mugavat ja igati tasemel taksoteenust,“ lisas Mutli. „See tõstaks nii Tallinna taksonduse kui ka linna mainet tervikuna.“
Korralduse eelnõu kohaselt peab pakkuja peab omama vähemalt 30 kuni 5 aasta vanust taksosõidukit, mille pagasiruumi maht on minimaalselt 400 liitrit või kirjalikku lepingulist suhet vähemalt 30-ne taksojuhiga, kes teostavad taksovedu kuni 5 aasta vanuste taksosõidukitega, mille pagasiruumi maht on minimaalselt 400 liitrit ning mis kannavad pakkuja kaubamärki. Pakkuja kasutuses või omandis olevates taksodes peab olema makseterminal kaardimakse sooritamiseks ja taksod peavad olema varustatud dispetšerside teenusega. Samuti peab pakkuja vastama hea maine nõudele. Pakkujaga kirjalikus lepingulises suhtes olevad juhid ei tohi omada ühtegi kehtivat haldus-, väärteo- ega kriminaalkaristust.
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja vaadake Auto Bassadone Rocca keskuses ise järele. Lisaks leiate sealt alates jaanuarist teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.