Täna kogunevad maailma lennuturvalisuse regulaatorid, et otsustada, millal õnnetuselennuki Boeing 737 Max täiendatud versioonid lendama saavad hakata.
- Southwest Airlinesi Boeing 737 MAX 8 märtsis maa peal. Foto: Reuters/Scanpix
Kokkusaamist juhib USA föderaalne lennuamet ja kohal on 33 riigi esindajad, kirjutas BBC.
Boeingu lennukitüüp 737 Max sai lennukeelu märtsis pärast seda, kui viie kuu jooksul juhtunud kahes lennuõnnetuses oli elu kaotanud kokku 346 inimest.
Boeing on välja töötanud uue tarkvara, millele USA lennuamet peab loa andma. Varasemat lennuki tõusunurga muutmise tarkvara peetakse põhjuseks, miks 10. märtsil kukkus Etioopias alla lennufirma Ethiopian Airlines lennuk. Mullu 29. oktoobril kukkus Indoneesias alla lennufirma Lion Air sama tüüpi lennuk ja siis sai surma 189 inimest.
Kui tarkvara hinnatakse töötavaks, võivad Boeingu 737 Max tüüpi lennukid USAs õhku tõusta sel suvel.
Pole aga kindel, kas ka teised riigid lennukid õhku lubavad. Hiina oli esimene, kes pärast Ethiopian Airlinesi õnnetust lennukitele lennukeelu andis, temale järgnesid peagi Austraalia, Suurbritannia, Uus-Meremaa ja Euroopa Liit. USA oli üks viimaseid, kes lennukid maa peale jättis.
Hiina kolm suuremat lennufirmat nõuavad Boeingult kompensatsiooni kahju eest, mida tekitas seda tüüpi lennukitega maa peale jätmine, vahendab BBC kohalikku meediat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja vaadake Auto Bassadone Rocca keskuses ise järele. Lisaks leiate sealt alates jaanuarist teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.