Kui transiidiekspert Raivo Vare leiab järjest loogikavigu, siis taristuminister Vladimir Svet õigustab seda, et Eesti Raudtee riigifirmana teenindab vedusid, mis läbi Eesti liiguvad Venemaale.
- Taristuminister Vladimir Svet (vasakul) ja Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Zimmermann. Foto: Andras Kralla
Raudtee-ekspert Raivo Vare ajab tekkinud olukord naerma. Ja see naer on küüniline, märgib ta ise. Vare hämmastab, et ühest küljest pani riik Operaili ärile punkti, kuid Eesti Raudtee lisas pärast Operaili silmapiirilt kadumist hinnakirja teenuseid, mida tegi just Operail.
„Järelikult on motivatsioon nii tugev, et seda kõike tasub teha, mida tavaliselt ei tehta ega peaks seaduse nõude järgi tegema,“ ütles Vare.
Pärast seda, kui riik keelas riigifirmal Operail Venemaa vedudega tegeleda, hakkas nende vedude juures ilma suurema kärata tähtsat rolli mängima teine riigifirma – Eesti Raudtee. Kui Operaili kliendid ja veod võttis üle Läti Raudtee, lükkas Eesti Raudtee kohe käima terve uue osakonna, et neid aidata, kirjutas
Äripäev hiljuti.
Eesti Raudtee kuulub kliimaministeeriumi haldusalasse. Mitmetele küsimustele taristuminister Vladimir Svet selgelt ei vastanud, samas lisas kirja adressaatide sekka Eesti Raudtee pressiesindaja. Svet tõmbas paralleeli talviste teede korrashoiuga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast seda, kui riik keelas riigifirmal Operail Venemaa vedudega tegeleda, hakkas nende vedude juures ilma suurema kärata tähtsat rolli mängima teine riigifirma – Eesti Raudtee. Kui Operaili kliendid ja veod võttis üle Läti Raudtee, lükkas Eesti Raudtee kohe käima terve uue osakonna, et neid aidata.
Eesti Raudtee aitab ajada äri, mis raudteevedajale Operailile keelati ning kõik selle looga seonduv tundub olevat lihtsalt silmakirjalik, leidsid ajakirjanikud arvamussaates “Äripäev eetris”.
AS Eesti Raudtee on aktiivselt toimetamas Tapa–Tartu raudtee elektrifitseerimise töödega ning nüüd alustab töödega ka Narva suunas.
Riiklik raudteefirma Operail läks Tartu ärimeeste Uuno Lausingu ja Romet Puhki valdusfirmale maksma 19 miljonit eurot.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.