Elroni uute rongide ja reisijate lisandumise korral on piletitulu ja maksumaksja panuse omavaheline suhe parem, kuid see ei tähenda, et maksumaksja panus niipea märkimisväärselt väheneks, kommenteeris majandus- ja taristuminister Kristen Michal.
Michal ütles, et on Elroni juhtidega arutanud, et kui firma esitab ministeeriumile täpsed plaanid ja arvutused, siis arutatakse valitsuses võimalike uute rongide tellimise jaoks raha leidmist. Uutele rongidele kuluks riigil veel ca 30 miljonit eurot.
„Esialgsed arvutused, millega tutvusime, näitavad, et võimalike uute rongide ja reisijate lisandumise korral on piletitulu ja maksumaksja panuse omavaheline suhe parem, kuid see ei tähenda, et maksumaksja panus, kui soovime korralikku rongiliiklust, absoluutsummades niipea märkimisväärselt väheneks,“ märkis Michal.
Ta lisas, et ei oska piletitulu kommenteerida, ent Elroni juhtide hoiak on olnud, et uut kvaliteeti pakkudes on võimalik ka pileti hinda vastavalt korrigeerida. Michali sõnul ei ole Eesti elanikkonna asustust silmas pidades muud võimalust, kui maksumaksja rahast ühistransporti teatud piirides toetada.
„Elroni uued rongid on toonud märgatava reisijate kasvu. Eks nad pea ka ise pingutama, et reisijate ootustele vastata ja nagu kõigil - vahel see õnnestub hästi, vahel mitte,“ nentis Michal. Ta lisas, et Elroni puhul on hea see, et nad jagavad infot avatult, kui on mingeid tõrkeid teenuses, ning seda peab minister kindlasti osaks kliendiusaldusest.
Seotud lood
ASi Eesti Liinirongid (Elron) majandusaruandest selgub, et ettevõte teenis mullu küll 7,8 miljonit eurot puhaskasumit, kuid samal ajal sai riigifirma koguni 30,6 miljonit eurot toetusi.
Riigiettevõtte ambitsioon pakkuda maksumaksja raha eest kallist ja ebaefektiivset luksusrongi teenust ei ole majanduslikult jätkusuutlik ja kahjustab kogu ühistranspordisektori tasakaalu.
Edelaraudtee omanik Marcel Vichmann võrdles Edelaraudtee maksumust ja Elroni maksumust Eesti rahvale ja tegi järelduse, et majandusminister Juhan Parts valetas, et rongisõit läheb 6,5 miljonit odavamaks.
Kasvav klientide arv tingib vajaduse hankida olemasolevatele rongidele lisa.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.