Eesti Energia esimese kvartali majandustulemused näitavad, et olulisima kasvu tegi läbi vedelkütuste müük, mis oli aastatagusega võrreldes 49% suurem.
Ettevõtte teatel jäi kontserni käive tervikuna esimeses kvartalis möödunud aastaga samale tasemele, vähenedes 0,5 protsenti 236 miljoni euroni. Kasumit teeniti seejuures 57 mln eurot (+32,5%), kasumi kasv tuli peamiselt vedelkütuste ning tütarettevõtte Televõrk müügist.
Elektrimüük eratarbijaile moodustas Eesti Energia käibest 7,1%, kasumit elektrimüügist kodukliendile esimeses kvartalis ei teenitud.
Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul avaldasid kontserni ärikasumile suurimat positiivset mõju Televõrgu müügist saadud erakorraline tulu, Jaotusvõrgu kasumlikkuse ja vedelkütuste müügi kasv. Negatiivset mõju avaldas elektri madal börsihind ja sellest tingitud tootmise vähenemine. I kvartalis oli väiksem ka soojuse müügimaht.
Eesti Energia investeeris esimeses kvartalis 129 miljonit eurot, mida on 35 protsenti rohkem kui aasta varem. Investeeringud suunati peamiselt elektrivõrgu töökindluse ja kvaliteedi parandamiseks, uue Enefit-tehnoloogial põhineva õlitehase rajamiseks, uue elektrijaama ehitustöödeks, väävlipuhastusseadmete paigaldamiseks, Iru jäätmeenergiaploki rajamiseks ja kaevanduste moderniseerimiseks.
Investeeringute rahastamiseks viis Eesti Energia aprilli algul läbi õnnestunud võlakirjaemissiooni mahus 300 miljonit eurot ning lunastamistähtajaga 2018. aastal.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.