Suurbritannia tühjad poeletid on kui ettekuulutus maanteeveosektori tulisemale probleemile ehk veokijuhtide kroonilisele puudusele, räägiti saates "Äripäeva TOP".

- Et veokid platsile seisma ei jääks, on tarvis leevendada võõrtööjõu riiki lubamist. Foto: Erakogu
OÜ Sixstar tegevjuht Raul Mälk tunnistas, ei ainus väljapääs olukorrast seisneb võõrtööjõu kasutamises, ent seegi ei pruugi kuigi kaua leevendust pakkuda.
„Kui rääkida näiteks ukrainlastest, siis oma kodumaal teenisid autojuhid veel mõne aasta eest riigi keskmist palka ehk 400–500 dollarit. Nüüd ütlevad nii mõnedki juhid juba, et nad ei taha enam siie tulla. Ta pigem sõidab koduriigis, sest seal ta saab olla koos perega ja palgad on sealgi kerkinud juba 1000–1200 dollari piirimaile,“ lisas ta.
Võõrtööjõudu nägid ainsa lahendusena ka teised saatekülalised, autovedajaid koondava Eesti Autoettevõtete Liidu tegevjuht Villem Tori ja KPMG partner Joel Zernask. Saade on inspireeritud äsja ilmunud
Autotranspordi TOPist
Saatejuht on Tõnu Tramm.
Kuula saadet siit:
Briti tühjad poeletid näitavad kätte meiegi veosektori teravaima mure
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti logistikasüsteem on tänu oma strateegilisele asukohale, arenenud taristule ja digilahendustele üks tõhusamaid Baltimaades. Riik ühendab Põhja- ja Ida-Euroopa turge, pakkudes hästi toimivat maantee-, raudtee-, mere- ja õhutranspordi võrgustikku.