AS Tallinna Lennujaam kehtestab julgestustasu 2,87 eurot ja tõstab erivajadustega reisijate tasu 0,18 eurot. Mõlemad tasud hakkavad kajastuma lennupileti hinnas ja kehtima Pärnu, Kuressaare ja Kärdla lennujaamas alates 1. jaanuarist 2025 ning Tallinna ja Tartu lennujaamas alates 1. aprillist 2025.

- Tallinna lennujaam Foto: Jarek Jõepera
Kehtestatava julgestustasuga on Tallinna lennujaam üks madalama julgestustasuga lennujaamu Euroopas. Kõrgeim julgestustasu on Islandil, kus see on 20,2 eurot. Lätis on julgestustasu 5,96 eurot, Soomes 5,71 eurot, samas kui Leedus ei ole julgestustasu veel kehtestatud. Erivajadustega reisijate tasu hakkab olema 0,48 eurot iga väljuva reisija kohta ning tasu muutmise põhjuseks on erivajadusega reisijate teenuse kasutajate arvu kasv ning sellest tulenev kulude tõus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Märtsi lõpuni on Tallinna lennujaama talvises lennugraafikus 40 otselennu sihtkohta. Eelmise talvega võrreldes kasvab Londoni, Amsterdami ja Barcelona liinil lennusageduste arv.
Nordic Aviation Group teatab, et on juba sõlminud või lõppjärgus sõlmimas lepinguid, mis tagavad töö 11 lennukile. Üks sõlmitud lepingutest on SASiga.
Neljapäeval, 24. oktoobril pandi nurgakivi DHLi uuele lennukaubaterminalile, mis kerkib Tallinna lennujaama Airport City ärilinnakusse. Lennujaama lõunaalal asuv 7260ruutmeetrine kompleks valmib 2025. aasta lõpus.
Tänavune 5. detsembril toimuv Logistika Aastakonverents 2024 kaardistab Eesti logistikasektori hetkeseisu globaalses kontekstis ning otsib vastust küsimusele, kas logistilises tupikus elamine on paratamatus või on kusagil peidus see „miski“, mida me pole osanud veel enda kasuks pöörata?
Eesti logistikasüsteem on tänu oma strateegilisele asukohale, arenenud taristule ja digilahendustele üks tõhusamaid Baltimaades. Riik ühendab Põhja- ja Ida-Euroopa turge, pakkudes hästi toimivat maantee-, raudtee-, mere- ja õhutranspordi võrgustikku.