• 28.04.22, 11:39

Viking Line kasvatas esimeses kvartalis käivet 139%

Esimeses kvartalis kasvas Viking Line’i konsolideeritud käive 138,9% ja ulatus 58,8 miljoni euroni. Reisijateveo tulud kasvasid 226,3% 47,2 miljoni euroni (14,5 mln eurot), kaubaveo tulud olid aga 10,9 miljonit eurot (9,6 mln eurot). Tegevuskulud kasvasid 96,1% ja ulatusid 63,6 miljoni euroni (32,4 mln eurot), teatas laevandusfirma.
Viking Line'i laev Tallinna sadamas.
  • Viking Line'i laev Tallinna sadamas.
  • Foto: Liis Treimann
Esialgu mõjutasid esimese kvartali tulemusi pandeemia ja sellega seotud piirangud. Alates veebruari keskpaigast kasvas nõudlus reisijateveo segmendis, samas püsis nõudlus kaubaveo järele stabiilne. Veebruari lõpus alustas Venemaa sõda Ukrainaga ning energiahinnad said tõsiselt kannatada. Jaanuaris ja veebruaris sai kontsern Soome transpordi- ja sideametilt Traficom abi avaliku teenindamise kohustuste täitmiseks Turu–Mariehamni/Långnäsi–Stockholmi ja Mariehamni–Kapellskäri liinidel sõitvate laevade jaoks. Eelmise aasta samal perioodil saadi abi ka Tallinna–Helsingi liinile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.04.25, 10:38
Ladude automaatne täislahendus muudab laotöö kiireks ja veavabaks
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele