• 11.06.19, 09:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Bolt sai Londonis uue võimaluse

2017. aastal mõnepäevase tegutsemise järel Londonis keelu saanud transpordiplatvorm Bolt käivitas täna seal tegevuse uuesti. Firma asutaja Markus Villigi sõnul saab Uber nüüd endale tõsise konkurendi.
Bolti asutaja Markus Villig Londonis.
  • Bolti asutaja Markus Villig Londonis. Foto: Bolt
Bolt teenindab kogu Suur-Londoni piirkonda – sõiduki võib tellida ka Gatwicki, Heathrow, Lutoni või Stanstedi lennujaama. Sel maa-alal elab pea üheksa miljonit inimest ning linna külastab 30 miljonit turisti aastas.
Markus Villigi sõnul tähendab Bolti saabumine Londonisse, et esimest korda on Euroopa suurimate transpordimahtudega metropolis tekkinud tõsisem konkurent Uberile.
"Toimetame täna enam kui 30 riigis üle maailma ja oleme näinud, kuidas konkurentsi elavnemine toob kaasa madalamad hinnad klientidele ja parema teenistuse juhtidele. Oleme veendunud, et nii läheb ka Londonis," rääkis ta.
Toona Taxify nime kandnud Bolt teatas 2017. aastal Londonis teenusepakkumise alustamisest, ent oli linnavalitsuse survel sunnitud mõne päeva pärast tegevuse lõpetama. Ettevõtte juht Markus Villig selgitas probleeme septembris 2017 ka Äripäeva raadiole (kuula klippi või loe intervjuud).
Villig kommenteeris toona turu suurust nii: "London on Euroopa suurim transporditurg, mille maht on mitu miljardit eurot aastas taksode, autotellimuse ja privaatjuhtide sektoris. Isegi kui saame väikse umbes 10% turuosa, siis on sõitude maht mitusada miljonit eurot aastas. See on oluliselt suurem kui kogu Ida-Euroopa kokku".
Seekord käivitub Bolti tegevus Londonis koos äpisisese paanikanupuga, mis lisab turvatunnet juhile ja reisjatele. Nupule vajutamine loob ühenduse politseiga ja saadab sõnumi ööpäevaringselt töötavale klienditoeüksusele.
"Londoni suuruses linnas on turvalisusel suurem kaal ja sellele vastavad ka regulaatori ootused. Kuna konkurendid ei ole minevikus turvalisust piisavalt tähtsaks pidanud, on ka nõuded karmistunud," rääkis Villig.
Täna Pariisis ja Madridis toimivat elektritõukerataste renditeenust Bolt Londonis esialgu ei paku.
Transpordiplatvormi Bolt eesmärk on muuta linnades liikumine lihtsamaks, kiiremaks ning usaldusväärsemaks. 2013. aastal asutatud Eesti tehnoloogiaettevõte tegutseb täna rohkem kui 30 riigis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 22:54
Vastukaalutõstukid ‒ miks on tarvis ja mida valida?
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele