Riia raudteejaama ümberehituse projektikonkursi võitis Taani arhitektuuribüroo PLH koostöös Cowiga, kirjutab Railway Gazette. Riia raudteejaam plaanitakse ehitada ümber multimodaalseks transpordikeskuseks, üle Daugava jõe rajatakse sild Rail Baltica jaoks.
- Riia raudteejaama projektikonkursi võitjatöö Foto: PLH ja Cowi
Hange peaks kuulutatama välja 2018. aasta algul, ehitusega soovitakse alustada 2022.
PLH sõnul esitlesid nad tugeva visuaalse identiteediga struktuuri, mis torkab linnaruumis silma. Kaardus sõnajalalehte meenutavad võlvid "pürivad art noveau perioodile iseloomuliku poole", luues ruumika kohtumispaiga, mis "meenutab kirikuarhitektuuri" ning jagab "imelisi hetki", pakkudes "meeldejäävaid kogemusi ning äratuntava saabumis- ja lahkumispaiga".
Üks suur element on projektis teetammi eemaldamine jõe ja jaama vahelt. Raudteesild on kujundatud kerge- ja hõljuvailmeliseks ning see hõlmab endas ka jalgratta- ning jalakäijatesilda.
Projekti on Läti väljaande
LSM andmetel kritiseeritud, et see ei võtvat piisavalt arvesse ümbritsevat linnakeskkonda. Taanlased ei kavatsevat kuidagi arendada piirkonda, mis jääb raudteejaama ümber ja mis on hetkel üsna räämas. Arhitekt Jānis Dripe, žürii esimees, väljendas lootust, et projekti kasutatakse siiski kogu piirkonna arendamiseks.
Seotud lood
Täna kell 12 arutab Riigikogu majanduskomisjon valitsusele enne Rail Balticu leppe allkirjastamist üle antud 3194 allkirjaga petitsiooni. Avalikult Rail Balticust juhatuse liige Priit Humal tutvustab enda sõnul majanduskomisjonile esimest korda RB rahastuslepinguid, mida MKM olevat seni hoidnud kalevi all.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.