Logistika Plussi juht Toomas Orutar rääkis tänasel Pärnu Tarneahelakonverentsil in-house laoteenusest.
- Toomas Orutar esineb tänasel Pärnu Tarneahelakonverentsil Foto: Urmas Kamdron
Orutar soovitab juhtidel mõelda järele, kuidas saaks teatud asjadest loobuda ning osta teatud teenuseid hoopis sisse. „Turvateenust ja koristusteenust keegi täna ise ei tee, need teenused ostetakse sisse,“ tõi ta näiteks. Ometi on eestlasi tema sõnul keeruline veenda, et ka logistikateenust tasub osta sisse.
„Minu mõte on pakkuda teile paremat und,“ pöördus Orutar kuulajate poole. „Me võtame kogu laohalduse enda peale – me maandame sellega teie riske ja võtame osa riskidest enda peale.“
Kuigi in-house teenus on mõeldud ennekõike ettevõtetele, kelle põhitegevus ei ole logistika, selgus Orutari ettekandest, et Logistika Plussi klientide hulgas on ka ekspedeerimisettevõtteid.
In-house võimaldab tema sõnul kas kogu lao või osaliselt laoteenuse sisseostmist – sealhulgas tarkvaralahendused, tehnika ja tööjõud. „Me teame, kui raske on praegu kõigil leida tööjõudu, aga meil on olemas oma asjatundlik tööjõud,“ tõi Orutar välja teenuse sisseostmise eelise.
Küsimusele, kuidas Logistika Pluss oma riske maandab, vastas ettevõtte juht, et iga kasv on alati äririsk, kuid Logistika Plussis pea ees vette ei hüpata. „Meie meeskonnas on inimesed, kes räägivad kliendiga ühte keelt,“ selgitas ta põhjuseid, mida peab oma ettevõtte edu aluseks. „Kuulame ära kliendi, partneri ja siis tegutseme.“
„Palju sul endal magamata öid on olnud?“ küsis Orutarilt päeva moderaator Marko Rillo. Logistika Plussi juht tunnistas, et magamata öid ikka jagub, eriti kui on pooleli läbirääkimised uue kliendiga. Ometi ei kahtle ta oma ettevõtte võimekuses ja kutsub üles tarneahelaid kas või osaliselt logistikaettevõtteile üle andma. Nii saab igaüks keskenduda oma tegevusalale, milles ta kõige tugevam on.
Seotud lood
Poolte ekspedeerimis- ja logistikaettevõtete jaoks on juba praegu probleem, kuidas kohaneda digitehnoloogiaga. Ettevõtete struktuur ei saa olla enam monoliitne, vaid struktureeritud inkubaatorite, riskikapitalifirmade ja idufirmadega, rääkis Inkubatsioonikeskuse IQbator asutaja, ettevõtja ja ingelinvestor Niko Slavnic täna toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Isiksuse tüüpe on erinevaid: on kohanejad, kellega saab asju kokku leppida, võistlejad, kelle arvates peaksid kõik tegelema oma asjadega, ja vältijad, kellega mind on elu kõige rohkem kokku viinud ja kes ma paraku ka ise olen, rääkis endine Nordica juht Erik Sakkov tänasel Pärnu Tarneahelakonverentsi teisel konverentsipäeval.
2. ja 3. märtsil toimuvale Pärnu Tarneahelakonverentsile „Hoiame kokku“ on end kirja pannud juba üle 200 inimese. Vaata allpool, kes tulemas on!
Lehe Pruulikoja kaasomanik ja juht Gristel Tali tutvustas 2. - 3. märtsil toimunud Pärnu Tarneahelakonverentsil viit strateegiat, kuidas tarneahelaid efektiivsemaks muuta.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.