Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) TIR osakonna juhtaja Lauri Lusti kinnitusel lõpetatakse kuu aja pärast Euroopas Venemaal väljastatud TIR märkmike tunnistamine, kui idanaaber ei taasta TIR-süsteemi.
Eelmisel nädalal toimunud Logistikauudised.ee Transpordikindlustuse konverentsil ütles Lauri Lusti, et Rahvusvaheline Maanteetranspordi Liit (IRU) on saatnud veebruari keskel Venemaale kirja, milles on lubanud, et kui TIR süsteemi ei taastata, siis lõpetab IRU Venemaa TIR märkmike tunnistamise muudel territooriumitel. „Kui nüüd midagi ei järgne, siis suletakse kuu aja pärast Venemaa vedajatele ka teiste riikide piirid TIR märkmike kasutamiseks,“ selgitas Lusti.
Lusti ise usub, et TIR süsteemis taastub olukord paari kuu jooksul. „Ma arvan, et TIR süsteem tuleb tagasi selle aasta suvel, enne ei juhtu midagi,“ ütles ta. „Ma ei kahtle, et TIR süsteem tuleb tagasi. Kuid seni, kuni mõnedel härrastel ei ole rahakotid täis ei muutu midagi. Ja tundub, et täituvus peab olema servani, seni ei tähenda ka kohtuotsused midagi,“ kommenteeris Lusti olukorda.
Lusti lubas, et lähinädalatel hakkab ERAA kompenseerima TIR märkmike hinda ettevõtjatele, kes ei ole saanud TIRi Venemaal kasutada.
Seotud lood
Venemaa Föderaalne Tolliteenistus kinnitas, et 21. aprillist Soome piiril Trofyanovka piiripunktis TIR märkmike enam ei avata.
Venemaa Tolliameti teatel lõpetatakse 20. märtsist TIR märkmike tunnistamine Soome-Venemaa piiril.
Venemaa avaldas nimekirja tollipunktidest, kus on võimalik vormistada TIR-katte all tehtavaid vedusid. Nimekirjas on ka kolm tollipunkti Eestiga.
Logistikauudiste eile toimunud Transpordi õigushommiku seminaril teatas Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) TIR osakonna juht Lauri Lusti, et Venemaa on taas avanud vedajatele kõik kolm piiripunkti Eestiga sisenemiseks Venemaale TIR-märkmikega.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.