Eesti logistikaettevõtjad tutvustavad täna Hamburgi ja Kieli sadama ettevõtetele Eesti transiidikoridori võimalusi kaubavahetuseks Venemaa ja Kesk-Aasiaga.
Eesti Logistikaklastri arendusjuhi Illimar Pauli kinnitusel on Hamburg koos Bremerhaveniga Eesti jaoks ühed olulisimad konteineri keskusi.
„Meie reisi eesmärk on esitleda kohalikele logistikaettevõtetele Eesti soodsat majandus- ja investeerimiskliimat ning kutsuda neid üles kasutama meie transiidikoridori kaubavahetuseks Venemaa, SRÜ rrikide ja Kesk-Aasiaga,“ selgitas Paul.
Klastri liikmed kohtuvad reisi käigus Kieli, Lübecki ja Hamburgi sadamate ning Lehmann GmbH ja Polzug Intermodal GmbH esindajatega, et anda neile kutse tulla külastama Eestit ja tutvuda kohapeal meie konkurentsivõimeliste teenustega.
Eesti Logistikaklaster on ühisprojekt, mis keskendub liikmete rahvusvahelisele turundusele, Eesti logistiliste eeliste tutvustamisele sihtturgudel, vabasid ressursse hõlmavale tootearendusele, logistikaalastele haridusküsimustele ning ettevõtete koostööle IT vallas.
MTÜ Logistika ja Transiidi Assotsatsiooni eestvedamisel loodud Eesti Logistikaklastri liikmed on Tallinna Sadam, Sillamäe Sadam, Eesti Raudtee, Tallinna Lennujaam, Paldiski Sadam, Vopak E.O.S., ERS,, Alexela Logistics, ESTEVE Terminal, CF&S, Spacecom, Smarten Logistics, Contimer, Alekon Cargo, Navirail, Riigiressursside Keskus, Bominflot, Tallinna Tehnikaülikool, Mainori Kõrgkool, Sadamate Liit ning Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon.
Klastri projekti toetab 12,8 miljoni krooniga EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist klastrite arendamise programmi raames.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.