• 22.12.10, 11:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Bussifirmad kardavad kohalike salakütuseäritsejate kättemaksu

Kõik kümme küsitletud ettevõtjat, kes juba pikemat aega tegelevad legaalselt bussivedudega, ei tahtnud oma nime avaldada, kartes kättemaksu kohalike salamüüjate poolt, kuid kinnitavad, et muidugi tangivad kõik vedajad odavat kütust Venemaal ning vähendavad seeläbi tunduvalt tootmiskulusid.
Hoopis teine lugu on sellega, nagu ütles ühe Kohtla-Järve firma juhataja, kui ostetakse Venemaa rekkajuhtidelt või traktoritest varastatud kütust ning müüakse Eestis. See segab kõiki. „Bussides on kaks-kolm reisijat, mõnikord bussijuht maksab asotsiaalidele peale, et oleks põhjust minna koos „turistidega” järjekordse kütuseportsu järgi,” märkis tema.
Turuhinnad lüüakse allaSellise „reisijateveoga” tegelevad isikud toovad turuhinnad alla. Need väiksed firmad, kelle jaoks reisijate vedu on põhitegevus, ei saa panna piletihinnaks Kohtla-Järvelt Jaanilinna ja tagasi 25 krooni. Näiteks, rahvusvahelistel liinidel opereeriv firma SEBE küsib sõidu eest Kohtla-Järvelt Narva linna 55 krooni. „Liinil Tallinn – Peterburi ei ole sellised firmad meie konkurendid, kuna meie panustame teenuse kvaliteedile,” on veendunud Sebe direktor Kuldar Väärsi.
 Kelle paak on suurem
Juba 16 aastat Kohtla-Järvel tegutseva reisifirma kaasomanik ütles, et kui varem pilet Jaanilinna maksis 50 krooni, siis suurenenud konkurentsis olid nad sunnitud langetama hinda 30 kroonini. „Kõik reisijate vedudega tegelevad firmad omavad litsentsi, kuid kui meie ostsime turistide teenindamiseks häid busse, siis nemad ostsid logud, kuid suuremate kütusepaakidega. Kuna puudulikud seadused ei luba turgu reguleerida, siis taoliste ettevõtete arv ainult kasvab,” on ta veendunud.
Odava kasutatud bussi ostmine ei kujuta tema sõnul mingit probleemi. Näiteks, Sebe uuendab praegu oma bussiparki ning pani mõned vanad bussid müüki isegi 35 000 krooniga.
Firmasid, kes viivad reisijaid erinevatest Ida-Virumaa linnadest Jaanilinna, on aga meie üllatuseks lihtne leida. Äri kasumlikkusest kõnelevad arvukad kuulutused. Delovõe Vedomosti helistas mitmel interneti blogides ja kohalikes linnalehtedes äratoodud telefonidel ning sai teada, et piletihinnad ei ületa 40 krooni. Võib isegi natuke googeldada, sisestades otsingusse sõnad „sõit Jaanilinna” ja helistada Slavale, kes pakub „sõite Jaanilinna… 50-kohalises bussis… Ust-Narva – Narva – Jaanilinn – Narva”.
Slava sõnul on tema buss hetkel remondis, kuid varsti hakkab ta jälle sõitma mööda seda marsruuti, aga pileti maksumuseks saab olema 25 krooni.
Dmitri Jõhvist teatas meile, et sõidab Ivangorodi vahet peaaegu iga päev, tuleb ainult helistada ja täpsustada. Tema võtab teenuse eest 40 krooni.
 

Seotud lood

Uudised
  • 22.12.10, 16:21
Alexela Oil: Olga Sõtniku avaldus on ennekuulmatu
See on ennekuulmatu, kui Eesti Vabariigi Riigikogu liige kiidab maksupettureid ja nimetab pettust nutikuseks, mille eesmärgiks „pere toita“, pahandab Alexela Oili juhatuse esimees Ain Kuusik Olga Sõtniku sõnavõttu salakütuseäri kohta.
Uudised
  • 22.12.10, 13:06
Majanduskomisjoni liige salakütuseärist: nutikaid inimesi on raske hukka mõista
On iseenesest mõistetav, et inimesed muutuvad iga aktsiisimaksu tõusu järel järjest nutikamaks ja salakaubaveo maht kasvab, ausalt öeldes on neid raske hukka mõista, kommenteeris olukorda Riigikogu majanduskomisjoni liige Olga Sõtnik. 
Uudised
  • 22.12.10, 12:35
ERAA: Salakütuse ärile tõmbaks kriipsu peale korralik kontroll 
Bensiinivedajaid võib tabada ainult kontrollides, kust ostetakse ja kuidas kulutatakse kütust. Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) reisijateveo ekspert Tarvi Viks märgib, et jutt käib ebaausast konkurentsist.
Uudised
  • 22.12.10, 11:34
Salakütuseäri Venemaalt Eestisse käib turismibussidega
Ida-Virumaal kogub tuure äri, kus bensiini vedamiseks kasutatakse turismibusse. See ei ole nii ohtlik kui kanistrite kasutamine samal eesmärgil. Kuid kohe kui kütus tuleb Eestis müüki, muutub äri ebaseaduslikuks.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele