Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Tallink Grupp ning tema tütarettevõtete vahelise palgaleppe täitmise vaidlus on lahendamisel Harju Maakohtus.
Tallink tõstis septembris alanud majandusaastaks Eesti lipu all sõitvate töötajate palku kolm protsenti.
EMSA on seisukohal, et Tallink on rikkunud lepingut ning mitte täitnud endale võetud kohustusi, jättes tõstmata töötajate palgad kollektiivlepingus ettenähtud 6 % võrra. Samuti on tööandjad jätnud osadele töötajatele maksmata nende põhitöötasu kokkulepitud määras, viies töötajad üle tunnipalkadele.
Mõlemas küsimuses on EMSA pöördunud hagiga kohtusse, saamaks lahendit, mis tagaks kõikidele laevapere liikmetele kokkulepitud töötasu.
EMSA-sse kuulub 53% AS Tallink Grupp poolt opereeritavatel laevadel töötavatest Eestis elavatest laevapere liikmetest.
Seotud lood
Kolmeprotsendiline palgatõusu nõudmine Tallinki töötajaile tähendaks Äripäeva arvutuste kohaselt laevafirmale tosin miljonit krooni lisakulu. Palgatõusu nõuab iga neljas merel töötavast Tallinki töötajast.
Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) ja AS Tallink Grupp ning tema tütarettevõtete vahelise palgaleppe täitmise vaidlus on saadetud lahendamisele Harju Maakohtusse, kuna omavahelistel kõnelustel kokkuleppele ei jõutud.
Tallink Grupp teenis möödunud aastal 12,7 mld kroonise käibe juures 342 mln krooni puhaskasumit, teatas ettevõte.
2010. aastal mõistis Töövaidluskomisjon Tallinkile mehitusteenust osutavatelt tütarettevõtetelt OÜ Hansaliin ja OÜ HT Laevateenistus välja kokku ligi 700 000 krooni hüvitisi ja vähemmakstud töötasusid.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.