Logistikasektor on hoolimata probleemidest optimistlik
Logistikasektori juhtide praegune hinnang sektori seisundile on 6 palli 10st ja seda tuleb lugeda suhteliselt veendunud optimismiks, rääkis Äripäeva Infopanga konkurentsiraportite projektijuht Sigrid Kõiv teisipäevases hommikuprogrammis.
Maanteevedude sektorit mõjutavad oluliselt ka poliitilised otsused. Foto: Raul Mee
Ehkki konkurents sektoris on üsna pingeline, on märgata survet hinnatõusuks. Seda mõjutab palgasurve, tööjõupuudus, hinnatõusud mujal tarneahelas ning ka klientide üldine valmisolek hinnatõusuks, sest hinnatõusulaine läbib praegu kogu majandust.
„Jälgin huviga mis hakkab toimuma aastal 2025 Pariisis, kus hakkab kehtima totaalne diiselsõidukite keeld. Kuidas need tohutud kogused kaupa väikeste kaubikutega laiali veetakse, sest suuremate tarbesõidukite seas ei ole diislile alternatiivi veel niipea näha,“ tõdes saates "Ärikliendid roolis" AMTELi tegevjuht Arno Sillat.
Äsja avaldatud majanduskasvu numbrid tõendavad diisliaktsiisi langetamise suurt mõju: Eesti eelarvesse laekus 47 miljonit lisaeurot, mis varem läksid naaberriikide eelarvesse, tõdeb ELEA juhatuse liige Herkki Kitsing.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.