Kulukad parklaõnnetused: kipsis jalaga autojuht tekitas ahelmõlkimise
Pealtnäha turvalised parklad ei olegi nii ohutud. ERGO kindlustuse andmetel toimub 40% kõikidest sõidukikahjudest just parklates ja keskmise kahju suurus on 1200 eurot, viimase aasta kulukaim õnnetus läks maksma 15 000 eurot.
40% kõikidest sõidukikahjudest toimub parklates. Foto: Raul Mee
Enamasti ei ole kahjud küll suured, aga siiski piisavad, et autot rikkuda. “Sageli lüüakse autouks mõtlematult hooga vastu teist autot või rihitakse parklas manööverdades teisi, aga ette tuleb ka raskemaid juhtumeid,” rääkis ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.
Eile Tartut tabanud üleujutusest tekkinud minitiikide ning vee alla jäänud parklate ja tänavate tõttu said päris mitmed sõidukid olulisi veekahjusid. Balcia kindlustuse ekspert selgitab, millisel juhul aitab välja kindlustus ning kuidas ennast ja oma sõidukit sellisel olukorras parimal viisil kaitsta.
Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel hüvitati mullu 78 500 vabatahtliku sõidukikindlustuse ehk kasko kahjujuhtumit, mille kogukahju oli 117 miljonit eurot. Keskmine kasko kahju oli 1500 eurot ning sõiduki põlengu kahju 16 tuhat eurot.
Riigikogus kiitis kolmapäeval heaks liikluskindlustuse seaduse muudatused, mille kohaselt alates 15. juulist suureneb liiklusõnnetuse maksimaalne hüvitis 6,45 miljoni euroni. 1. detsembrist laieneb liikluskindlustus registreerimata sõidukitele, nagu elektritõukerattad ja maastikusõidukid.
Elektriauto akutehnoloogia kallis remondi ja asenduskulu teeb nende kindlustusmakse tavaautodest kulukamaks ning krõbe kaskokindlustuse maksumus tabab autoostjaid pahatihti ootamatult.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.