Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kutsub reisijate- ja kaubaveoga tegelevaid ettevõtteid ettevaatlikkusele, kui nad pakuvad teenust Venemaal, Valgevenes või Ukrainas.
Ettevõtjad, kes osutavad veoteenuseid Venemaal, Valgevenes ning sõjalise rünnaku ohvriks sattunud Ukrainas, peavad arvestama, et ohtu võivad sattuda nende sõidukijuhtide tervis ja turvalisus ning ettevõtte vara säilimine, nii kauba kui veokite, teatab MKM, kes ei välista, et Venemaal ja Valgevenes võidakse suhtuda Eesti numbrimärkidega sõidukitesse ja juhtidesse vaenulikult ja agressiivselt.
Sellistesse olukordadesse sattumisel võib olla oluliselt raskendatud Eesti riigiasutuste poolse abi osutamine, kuna kogu Ukrainas toimuv on näidanud, et Venemaa ei järgi rahvusvahelist õigust. Sarnaselt on andnud välja välisministeerium reisihoiatuse Venemaale ja Valgevenesse. Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt on soovitus ilma tungiva vajaduseta mitte reisida Venemaale ega Valgevenesse. Venemaal ja Valgevenes viibivatel Eesti kodanikel tuleks kaaluda seal viibimise olulisust ja võimalusel tagasi pöörduda Eestisse.
Soovitus on täielikult vältida reisimist Ukrainaga piirnevatele aladele. Venemaal ja Valgevenes viibivatel Eesti kodanikel palub välisministeerium oma viibimine registreerida Reisi Targalt lehel:
https://reisitargalt.vm.eeKodanikele suunatud reisihoiatust on oluline jälgida ka Ukrainas tegutsevatel ettevõtjatel. Piiri- ja tolliprotseduurid Ukrainas on tõsiselt häiritud. Kaubatarnete puhul võib esineda raskusi toodete toimetamisel lepingupartneriteni. Kohapeal viibivad eestlased saavad pöörduda abi saamiseks Välisministeeriumi hädaabinumbrile +372 53019999 või e-mailile
[email protected].
Veondusalaste küsimustega saavad ettevõtjad pöörduda MKM-i (
[email protected]) või Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (
[email protected]) poole. Ühtlasi palub MKM ettevõtjatel jälgida ka teavet Euroopa Liidu kehtestatavate Venemaa-suunaliste sanktsioonide kohta EL sanktsioonidele pühendatud erilehel või EL-i sanktsiooniveebis, sanktsioonide nimekiri on täienemisel. Täiendav info on leitav samuti
Välisministeeriumi veebilehel.
Pingelisest olukorrast hoolimata ei ole täna Eestile otsest sõjalist ohtu. Venemaa on alustanud agressiivset sõda Ukraina vastu ning Eesti toetab Ukrainat ja nende inimesi. Ukrainas toimuv puudutab ka paljusid eestlaseid, meie lähedasi ja tuttavaid. Peame selles ärevas olukorras kokku hoidma ning rahu säilitama, toonitab ministeerium.
Seotud lood
FedEx ja UPS teatasid tarnete peatamisest Venemaale ja Ukrainasse, oma tegevuse Ukrainas on peatanud enamik suurematest Euroopa logistikettevõtetest. Lisaks on suur küsimärk Valgevene kohal, mille kaudu liigub suur osa raudteevedudest Aasia ja Euroopa vahel. Kõik kokku tähendab, et mere- ja lennuvedudes on oodata mitmekordset hinnatõusu.
Balti Logistika teatas samalaadsest otsusest
DSV Estonia juhatuse esimees Alvar Tõruke ütles logistikauudistele, et DSV on peatanud igasuguse tegevuse Ukrainas määramata ajaks, samuti kõik regulaarveod Venemaa ja Valgevene suunal, kaasa arvatud veod, mis läbivad neid riike transiidina.
Euroopa logistikasektoris on tekkimas täiesti uus olukord, sest palju Ukraina päritolu autojuhid ja loaotöötajaid naasevad kodumaale, et võidelda oma kodumaa eest. Samas on oodata sõjapõgenikke, kellest paljud leiavad rakendust just transpordisektoris, nendivad logistikafirmade juhid.
EL keelas Euroopa ettevõtetel Venemaa Raudteega igasuguse äriajamise, mis tähendab, et ka raudteeveod Hiinast Euroopasse võivad minna suures osas pausile.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.