Riviani toodetud Amazoni kaubikud. Foto: Reuters/Scanpix
Vähemasti USA põhjal võib öelda, et elektrikaubikute tähetund on saabunud ning selleks on vähemalt kaks põhjust - üha enam ameeriklasi on harjunud sellega, et kaup neile koju kätte toimetatakse, samal ajal püüavad ettevõtted vähendada oma süsinikujalajälge.
Riigil puudub rohepöörde nõudmiseks strateegia – elektrihinnad tõstsid särtsutoitel kaubiku sõidukilomeetri hinna diiselkaubiku tasemele, kuid oma territooriumile päikesepaneelide lisamist ei luba riigi asjaajamine samuti teoks teha, nendib kullerettevõtte DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.
Kuigi sõiduautode maailmas käib rohepööre täiel kiirusel ning elektri-, gaasi- või hübriidauto omamine pole juba ammu enam mingi imeasi, rügab tarbesõidukite maailmas jätkuvalt tööd teha vana hea diiselmootor ja seda tõenäoliselt veel hulk aastaid.
Ilma suurema üllatuseta tekib logistikasektori keskkonnajalajälg ligikaudu 80% ulatuses transpordist. Omniva juhatuse liige Kristi Unt annab ülevaate logistika- ja postivaldkonna keskkonnasäästu potentsiaalist ning ökoloogilise jalajälje vähendamisest tehnoloogia abil.
Kuller- ja logistikaettevõte DPD võttis selle aasta alguses esimese kullerettevõttena Eestis kasutusse täiselektrilised kaubikud. Nüüd täiendab ettevõte oma sõidukiparki veel kuue täiselektrilise sõidukiga, millest kaks hakkavad kaupu vedama Tartus ja üks Viljandis.
Sel nädalal sai jõudis avalikkuse ette 8. aprillil 2025 toimuva Laoseis 2025 konverentsi programm, mis keskendub suures osas kogemuslugudele: kokku on laval seitse kasutajalugu nutikate tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisest laondussektoris.