Kolm Eesti ettevõtet – Auve Tech, Modern Mobility ja Ülemiste City – arendavad ITS Estonia võrgustiku raames uudset liikuvusteenust, mille eesärgiks on isejuhtivatel sõidukitel põhineva nõudluspõhise liikuvuslahenduse loomine.
Lahendust, mida testiti Ülemiste Citys, on võimalik võtta edaspidi kasutusele ka teistes piirkondades nn “viimase miili” läbimiseks sihtkohta jõudmiseks. Isejuhtivad bussid, mis nõudluspõhiselt reisijaid teenindavad, võimaldavad teatud linna piirkondades asendada tavapärased liinibussid väiksemate, keskkonnasõbralike ja taristut säästvate sõidukitega ning pakuvad mugavat, vajadustest lähtuvat ühistranspordiühendust, selgitas Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit pressiteate vahendusel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Neljapäeval, 26. augustil tutvustati Tartus muuseumibussina tööd alustavat Eestis toodetud Auve Techi iseautot ehk isejuhtivat kaheksakohalist sõidukit, mis hakkab reisijaid teenindama alates 2. septembrist marsruudil kesklinn - ERM - kesklinn.
Tallinnas Pirital algab kahekuuline pilootprojekt, millega katsetatakse isejuhtivat elektrilist minibussi avatud liikluses, teatas Pirita linnaosa valitsus.
Tartus esitleti esimest korda avalikkusele Eesti ettevõtte Auve Tech ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös loodud maailma esimest autonoomset vesinikusõidukit, mis liigub Tartu Ülikoolis välja arendatud madalatemperatuurilise vesinikuelemendi jõul.
Eestis baseeruvad autonoomseid sõidukeid arendav ettevõte Auve Tech ning küberturbe vallas tegutsev Cyberarch Consulting asuvad üheskoos arendama autonoomsete autode küberturbe raamistikku, millelaadset seni maailmas pole.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.