Euroopa Liit on valmis omapoolseteks vastusammudeks, kui USA kiidab heaks uued Venemaa vastased sanktsioonid, millest riskivad pihta saada ka Euroopa ettevõtted.
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on andnud korralduse kiiresti ette valmistada võimalikud vastumeetmed, kirjutab Financial Times, mis on vastavate dokumentidega tutvunud.
Euroopas kardetakse lööki eelkõige energiafirmade pihta, mis on seotud projektidega Venemaal. See puudutab ka ELis palju erimeelsusi tekitanud
Nordstream 2 torujuhtme rajamist Läänemere alla. Euroopa-Liit väidab, et uutel sanktsioonidel oleks laiem mõju ja löögi alla võivad sattuda ka ettevõtted, mis aitavad korras hoida näiteks Ukrainat gaasiga varustavaid torujuhtmeid, osalevad Kaspia piirkonna energiaprojektides või Egiptuse gaasimaardla hõlvamisel.
EL muretseb, et USA ühepoolselt sisse viidavad sanktsioonid võivad negatiivselt mõjutada ka teisi Venemaaga ELi reeglite järgi igati seaduslikku äri ajavaid ettevõtteid raudteetranspordis, finantsalal, laevanduses, jm.
Brüssel tahab USA-lt kinnitust, et neid uusi sanktsioone ei rakendata moel, mis on vastuolus ELi huvidega. Teine võimalus on, et USA sanktsioone ei lasta Euroopa seadustele tuginedes jõustuda või kaevatakse WTOsse.
Nädalavahetusel jõuti USA Senatis üksmeelele uute sanktsioonide suhtes, mille eesmärk on karistada Venemaad väidetava sekkumise eest läinud aasta presidendivalimistesse. Sanktsioonide paketti on lisatud ka Iraan ja Põhja-Korea.
Valge Maja uus pressiesindaja andis nädalavahetusel mõista, et president Donald Trump on valmis uusi sanktsioone heaks kiitma.
Laiemas vaates võib vastasseisust kannatada ELi ja USA senine koordineeritud ühispositsioon Venemaa suunal. Teisalt külvab Nordstream 2 pingeid Euroopa Liidu sees - mitmed Ida-Euroopa riigid eesotsas Poolaga osutavad, et see projekt suurendab sõltuvust Venemaa gaasist vastupidiselt sõnades deklareeritud ELi eesmärkidele mitmekesistada tarnijaid ja kanaleid.
Seotud lood
Sõidujagamisettevõte Uber ning Vene internetigigant Yandex lõid käed ning lõid koos uue ettevõtte, mis hakkab tegelema sõidujagamisteenusega.
Riikliku kaubavedaja EVR Cargo nõukogu esimees Neeme Jõgi ütles Ärilehele, et kuna juhatuse väljakäidud Venemaalt vagunite ostmise ja nende väljarentimise äriplaan on mahukas, palus juhatus materjalide kokkupanekuks lisaaega ning teema tuleb arutusele tõenäoliselt augustis korralisel koosolekul.
Riigifirma EVR Cargo juhatuse äriplaan on võtta laenu ja tellida Venemaa tehastest 35 miljoni euro eest konteinerplatvorme ja poolvaguneid ning hakata sealset vagunipõuda ära kasutades neid suurfirmadele välja rentima.
USA rahandusministeerium teatas neljapäeval, et määrab energiafirmale Exxon Mobil Corporation 2 miljoni dollari suuruse trahvi Venemaale seatud sanktsioonide rikkumise eest.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.