Eesti on võtnud rändepoliitikas uue suuna, mis soodustab ajutiselt riigis viibida neil välismaalastel, kes panustavad Eesti arengusse. Näiteks saab renditöötajaid juba aasta otsa värvata ilma, et selleks oleks vaja elamisluba.
Märkimisväärne uus muudatus on siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõuniku Killu Vantsi sõnul see, et kaotatakse ära Eestis püsivalt elamise nõue. „Alates jaanuarist kaotatakse kolmandate riikide elanike püsiva elamise nõue, mis on väga aktuaalne kaugsõiduautojuhtide puhul. Enam pole nõutud, et välismaalane viibiks siin 183 päeva, oluline on vaid tema tegevuse eesmärgipärasus,“ ütles Vantsi Äripäeva Logistikauudised.ee korraldatud autovedajate aastakonverentsil.
Ka palgasurve ettevõtetele kaob, sest senise Eesti keskmise palga ja koefitsiendi 1,24 korrutise asemel tuleb välismaalasele maksta vähemalt Eesti keskmist palka. Välismaalased saavad õiguse taotleda elamisluba ka riigis sees, kui neil on Eestis viibimiseks seaduslik alus.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.