Teemaksu kehtestamisest peaministri Taavi Rõivase sõnul koalitsioonikõnelustel katteallikana räägitud pole. Küll aga ei tuleks seda tema arvates võtta kui tabuteemat.
Teemaksu üle tasub Rõivase sõnul arutleda siis, kui hakatakse otsima lahendust, kuidas rahastada suuri, umbes sada miljonit eurot maksma minevaid taristuprojekte. “Muidugi on siin mitu aga. Esiteks peab see olema piisavalt suur projekt, mida muidu pole võimalik rajada. Teiseks peab olema alternatiivne tee, kus oleks võimalik sõita tasuta. Samuti peab tasustatav lõik olema piisavalt atraktiivne, et reisija just selle valiks,” selgitas ta. Rõivas lisas, et teemaksu kehtestamisel peaks lahendus olema väga nutikas. “Ma ei taha Eestis näha Ameerika filmidest nähtud putkasid kiirteede ää res, kus tuleb mõni münt kopsikusse visata,” ütles ta. Heaks lahenduseks oleks maksu, kogusummas mõne euro lisandumine igakuisele mobiiliarvele. Teemaksu küsimus võiks Rõivase sõ- nul olla avatud avalikuks diskussiooniks. “Välistada seda maksu küll ei tasuks,” ütles ta.
Seotud lood
Endine Euroopa transpordivolinik Siim Kallas rääkis Teedeklastri konverentsil, et teede ehitamise rahastamine kütuseaktsiisist ei ole jätkusuutlik ning üha enam peab mõtlema teede maksustamisele.
Majandusminister Juhan Partsi sõnul on riik teemaksu küsimuses kõhkleval seisukohal, kuna tulu oleks väike ja maksu pealt kannataks eelkõige Eesti eksport.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.