Nafta hinnad on maailmaturul langenud nelja aasta põhja, kuid mõnede analüütikute arvates võib see kukkuda veel 40 protsenti 40 dollari lähedale.
CNBC-le ütles Ayers Alliance Securities'i investeerimisjuht Jonathan Barratt, et kui hinnasõda süveneb, võivad nafta hinnad langeda 40 dollarini barrel. Kuid selleks on tema sõnul vaja suurt ebakindlust maailmamajanduses.
Täna hommikul langesid Brenti ja WTI hinnad üle 2 protsendi. Brent kauples 67,90 dollari juures, WTI 64,10 dollari juures. Viimati olid hinnad nii madalad 2010. aastal, kui Euroopa võlakriis alles kogus hoogu.
Juuni 115 dollari tipust on Brenti hind langenud üle kolmandiku. Nõrk nõudlus, tugev dollar ja USA naftatootmise buum, on kolm peamist põhjust, miks hinnad langenud on. Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) on isegi hoiatanud, et naftaturul on alanud „uus ajastu”, mis võib mõjutada mõne riigi sotsiaalset stabiilsust.
USA on suurendanud enda naftatootmist 8,9 miljoni barrelini päevas. Samas kui maailma suurim tootja Saudi Araabia toodab 9,6 miljonit barrelit päevas.
Barratt pole oma prognoosis üksi. Canadian Natural Resourcesi esimees Murray Edwards ütles, et nafta hind võib langeda 30 dollarini barrelist, enne kui stabiliseerub 70-75 dollaril. Forbesi kolumnist Jesse Colombo kirjutas oma hiljutises artiklis, et naftahinnad võivad langeda alla 60 dollari ning järgmine suur toetustase hinnale on 40 dollarit.
Samas kõik ei usu, et nafta hind jätkab langust. Investeerimispank Goldman Sachs prognoosib, et WTI nafta hind tõuseb järgmisel aastal 70-75 dollarini.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esmakordselt üle paari aasta, langes täna diislikütuse hulgihind alla 1 euro.
Swedbanki peaökonomisti Tõnu Mertsina hinnangul on naftahind vaatamata oktoobri keskpaigas toimunud tõusule järgmisel aastal keskmiselt madalam.
Nafta hind on sel nädalal võtnud järsu suuna alla ja selle põhjuseks võib olla nii maailmamajanduse aeglustumine kui ka ülepakkumine turul.
Nafta hind kerkis täna maailmaturul kaheksa kuu kõrgeimale tasemele pärast seda, kui Iraagi mässulised võtsid kontrolli alla riigi põhjaosas asuva naftalinna Kirkuki ja liikusid lähemale pealinnale.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.