Tänavune Logistika Aastakonverents räägib, mis juhtub logistikaga sõja ajal ja milline on sõjatingimustes logistika äriline pool.
"Me oleme õppinud palju nii kodus kui välismaal, nii koolides kui praktikast. Ometigi leiame end täna olukorrast, kus võimalik tulevik on meie jaoks tundmatu. Seetõttu ka hirmutav," räägib Logistika aastakonverentsi peakorraldaja Illimar Paul. "Mitte kedagi meist pole valmistatud ette firmade ja tarneahelate juhtimiseks sõjaaja tingimustes. Samas võimaldab ainult valmistumine heita valgust tundmatusele ning asendada hirmud pragmatismi, ratsionaalsuse, võitlusvaimu ja teotahtega. Me peame olema vaimselt valmis sõjaks oma kodus!"
Pauli väitel ostetakse orienteeruvalt 50% sõjapidamiseks vajalikust sisse erasektorist, mistõttu tähendab tähendab ettevõtte jaoks sõjaks valmistumine eelkõige oma äriprotsesside ja ressursside kohandamist ka sõjaaja tingimustele. "Logistika etendab igas sõjateatris üht peaosa," ütles Paul.
12. novembril toimuv tänavune 16. Logistika Aastakonverents aitab Eesti ettevõtte-, tarneahela-, logistika- ja ostujuhte teema lahtimõtestamisel, andes vastused küsimustele:
• Millised on sõja majanduslikud mõjud?• Mis juhtub sõja ajal väliskaubandusega?• Kuidas on korraldatud taristu kasutamine?• Millised ärilised võimalused sõjas lisaks ohtudele avanevad?• Kuidas toimib sõja ajal riigi ja ettevõtluse vaheline suhe?• Milliste Riigikaitseseadusest tulenevate piirangutega peab arvestama?• Kellel ja millistel tingimustel on õigus ettevõtte tegevusse otseselt sekkuda (sh võõrandada põhivahendeid ja varusid)?• Millistest vahenditest sõjapidamist rahastatakse?• Milliste lisariskidega tuleb ettevõtteil sõja puhkemise korral arvestad ja end nende vastu iseseisvalt kaitsta?• Milline on eraturvafirmade roll sõja ajal?
Logistika Aastakonverentsi kava
08:45 Registreerumine, hommikukohv, üllatusprogramm Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Kaitseväe Peastaabi (J4) logistikaosakonna ülema asetäitja kolonelleitnant Kaido Vaher
09:30 Eesti julgeolek nõuab meie kõigi panust,
10:15 Riigi kaitsevõimet toetavad tsiviilvahendid
11:00 Kohvipaus 30 min
11:30 Ettevõtja ja Kaitseressursside Ameti vaheline koostöö rahuajal ning erakorralise- või sõjaseisukorra väljakuulutamisel, Kaitseressursside ameti peadirektor Margus Pae Sorainen advokaadibüroo partner Allar Jõks
12:15 Riigikaitseliste sundkoormiste seadusest ja Riigikaitseseadusest tulenevad kohustused ja piirangud isikule ning ettevõtjale,
13:00 Lõunabuffet 60 min
14:00 Objektide valve ja kaitse tagamine erakorralise- ja sõjaseisukorra väljakuulutamisel, Politsei- ja Piirivalveameti arendusosakonna valmisoleku ja reageerimise büroo juhtivkorrakaitseametnik Priit Saar, Sensei juhataja Illimar Paul
14:45 Sõja ärilis-majanduslikud aspektid
15:30 Kohvipaus 30 min
16:00 Konkursi Aasta Logistikategu 2014 kolme võidutöö esitlused ja autasustamine17:15 Konverentsi kokkuvõte
17:30 Konverentsijärgne lõõgastus uues SPAs18+
Konverentsi toimumiskoht: Viimsi SPA
Osalustasud:Nelja või enama osaleja korral ettevõttest on hind osaleja kohta 250 eurot.
Kahe või enama osaleja korral ettevõttest on hind osaleja kohta 300 eurot.Ühe osaleja korral ettevõttest on hinnaks 350 eurot.Kõikidele hindadele lisandub käibemaks 20%.
Osalustasu sisaldab osalemist konverentsil, e-materjale, kohvipause, lõunat.
Lisainfot konverentsi kohta jagab Martin Kivimäe, e-post
[email protected] , tel 5666 7056.
Toetajad:
Peakorraldaja:
Seotud lood
Transpordiettevõttel on soovitatav osaleda 12. novembril toimuval Logistika Aastakonverentsil, kui ettevõtte omanik ning tegevjuht ei tea vastust või vastab eitavalt vähemalt ühele küsimusele viiest.
Mitte kedagi meist pole valmistatud ette firmade ja tarneahelate juhtimiseks sõjaaja tingimustes. Tänavune 16. Logistika Aastakonverents aitab Eesti firmaomanikke, ettevõtjaid ja juhte teema lahtimõtestamisel.
Logistika Aastakonverentsile esimesena registreerunud HAVI Logisticsi juht Roger Allas ütles, et osaleb konverentsil, kuna käsitletakse teemat, millest pole varem logistikas räägitud.
Avati tööde vastuvõtt 13. korda toimuvale konkursile "Aasta logistikategu".
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.