Veondus- ja laondussektoris püsib teist kvartalit järjest üle tuhande eurone keskmine kuupalk.
Tänavu teises kvartalis oli veondus- ja laondussektori keskmine brutokuupalk 1003,7 eurot. Üle tuhande euro tõusis keskmine kuupalk esmakordselt tänavu esimeses kvartalis, kui töötajatele maksti sektoris keskmiselt 1010,26 eurot kuus.
Võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga oli tänavu sektori keskmine brutokuupalk 2,4% kõrgem.
Statistikaameti andmetel on Eesti keskmine brutokuupalk vaid paarikümne euro võrra kõrgem veonduse ja laonduse sektoris makstavast palgast. Eesti keskmine palk oli teises kvartalis 1023 eurot ja on aastatagusega võrreldes 4,8% suurem. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga oli brutokuupalga tõus II kvartalis aeglasem kui I kvartalis. Ilma ebaregulaarsete preemiate ja lisatasudeta tõusis keskmine brutokuupalk II kvartalis 5,0%. Ebaregulaarsed preemiad ja lisatasud langesid 2013. aasta II kvartaliga võrreldes palgatöötaja kohta 1,8% ning vähendasid keskmist brutokuupalga tõusu 0,2 protsendipunkti.
Seotud lood
Veondus- ja laondussektoris oli neljandas kvartalis brutokuupalga kasv aastases võrdluses 12,99%, mis on Eesti keskmise palgaga võrreldes kiirem kasvutempo.
Eesti tippjuhtide palgaedetabeli esitosinast on koguni kümme tippjuhti töötamas logistikasektoris, selgus Äripäeva eriväljaandest Palga TOP.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.