Veondus- ja laondussektoris oli neljandas kvartalis brutokuupalga kasv aastases võrdluses 12,99%, mis on Eesti keskmise palgaga võrreldes kiirem kasvutempo.
Eesti keskmine brutokuupalk oli 2013. aasta IV kvartalis Statistikaameti andmetel 986 eurot. Võrreldes 2012. aasta IV kvartaliga võrreldes tõusis palk 7,6%. See on mõnevõrra aeglasem tõus kui oli III ja II kvartalis. Nendes kvartalites oli keskmise brutokuuplaga aastakasv 8,8% ja 8,5%.
Veondus- ja laondussektori keskmine brutokuupalk jääb Eesti keskmisele palgale alla. IV kvartalis oli sektori keskmine brutokuupalk 984 eurot. Samas on palgatõus olnud Eesti keskmisest kiirem. 2013. aasta II kvartalis oli aastane tõus 15,4%, III kvartalis 12,1% ja IV kvartalis 13%.
Seotud lood
Veondus- ja laondussektoris püsib teist kvartalit järjest üle tuhande eurone keskmine kuupalk.
Homme ilmub Äripäeva Palga TOP, kus selgub, kes olid 2012. aasta Eesti parimad palgamaksjad. Juba täna avaldas aripaev.ee lehekülg kümme parimat palgamaksjat veonduse- ja laonduse sektoris.
Veonduse ja laonduse sektoris on tööga hõivatute arv olnud eelmise aasta teisest poolest kasvutrendis. Aasta lõpuks oli sektoris 48 000 töötajat.
CV Keskuse viimasel kolmel aastal läbi viidud uuringud ettevõtete palgatõstmise valmiduse kohta näitavad, et transpordi ja logistikasektor liigub teiste valdkondadega võrreldes vastassuunas.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.