Tõenäoliselt jääb Euroopa diisli hind suvel langussurve alla, olles esmakordselt alates 2003. aastast kukkunud tänu kasvanud impordile Venemaalt ja USAst, vahendab Bloomerg.
„Euroopa paistab ekstreemselt hästi varustatud,“ ütles konsultatsioonifirma FGE analüütik Steve Sawyer. "Eeldan, et nii Vene kui USA rafineerijad suruvad hindu suvel ja Euroopa paistab kohana, kus üritatakse tootest vabaneda.“
Tavaliselt tõusevad Euroopas mais diislipreemiad, kuna kauplejad üritavad osta varusid, oodates turistide ja vedajate nõudluse tippu, ütles KBC Energy Economisci vanremturukonkultant Ehsan Ul-Haq. Tänavu ei ole mitte midagi, mis toetaks diisli hinda – nõudlus on nõrk ja pakkumine kasvab, ütles ta.
„Diisli hinnad kannatavad Euroopa nõrga nõudluse ja kasvava Vene pakkumise tagajärjel ja on vähe märke, et emb-kumb trend annaks järele,“ kirjutasid analüüsimaja Energy Aspectsi analüütikud.
Euroopa diisli ja bensiini import endise Nõukogude Liidu maadest on olnud tänavu 629 000 barrelit päevas. 2013. aastal oli see 559 000 barrelit päevas. USAst Euroopasse saatmine on kasvanud mulluselt 304 000 barrelilt päevas 321 000 barrelini.
Euroopa diisliküllus võib viia Euroopa rafineerimistehaste tootmise vähenemiseni, teatasid Viinis asuva JBC Energy analüütikud David Wechi vedamisel.
„Surve tuleb igalt rindelt,“ teatas JBC. „Suvi ei paku kuigi palju hinnatõusuruumi.“
Seotud lood
Nafta hind kerkis täna maailmaturul kaheksa kuu kõrgeimale tasemele pärast seda, kui Iraagi mässulised võtsid kontrolli alla riigi põhjaosas asuva naftalinna Kirkuki ja liikusid lähemale pealinnale.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.