Märtsi alguses Jaapanis toimunud tsunami järel löödi rivist välja paljud maailma autotööstusele elektroonikat tootvad tehased, tänaseks on autode kerge defitsiidi näol selle katastroofi mõju ka Euroopasse jõudnud .
"Põhjus, miks ka Eestis on autode tarneajad pikenenud seisneb selles, et Jaapani tsunamijärgne autoelektroonika defitsiit on jõudnud Euroopasse, vahendas Delfi. Eenamus põhilisi autode elektroonikakomponente toodetakse Aasia regioonis, sealt aga uusi tooteid peale ei tule ning nüüd sõltub autode tootmine just selles, kui suured on ühe või teise autotootja laovarud," sõnas Renaulte autosid müüva City Motorsi müügijuht Risto Haug.
Praeguste hinnangute järgi on autode ja elektroonikajuppide tootmine häiritud septembrini, sealt edasi peaks Haugi sõnul tootmine aga taastuma.
Kui aga rääkida Eestist siis oleneb meie autoturu situatsioon Haugi sõnul ikkagi sellest, et millised on ettevõtete laoseisud.
Seotud lood
Aprillis jätkus uute autode müügi kiire kasv Eestis - uusi sõiduautosid müüdi kaks, tarbeautosid kaks ja pool korda enam.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.