Eesti ettevõtetel tasuks ekspordivõimalusi otsida peale Euroopa Liidu turgude ka mujalt, soovitas Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor Signe Ratso.
Ettevõtjad võiksid pilgud suunata näiteks nendesse riikidesse, kellega Euroopa Liit sõlmib vabakaubanduslepingud – möödunud aastal oli selleks Lõuna-Korea ja sel aastal on India, lähiriikidest Ukraina, rääkis Ratso intervjuus ERR-i uudisteportaalile.
Samuti soovitas Ratso Eesti ettevõtjatele otsida nišitooteid, millel oleks väljaspool turgu, näiteks on Euroopa eksport tervikuna praegu tugev kõrgema lisandväärtusega kaupade sektoris.
"See ei tarvitse olla ainult kõrgtehnoloogia, need võivad olla ka mingisugused hästi töödeldud toiduained ja joogid," sõnas Ratso. Tekstiili sektoris mängivad praegu aga olulist rolli tehnilised tekstiilid, mida tavatarbimises ei kasutata, ekspordipotentsiaali jätkub ka sektorites, mis praegu on Eestis kõige suuremad – puidutööstuses ning elektroonika- ja masinatööstuses.
Seotud lood
Ekspordiga tegelevad Eesti ekspedeerimisettevõtted peavad eduka ekspordi aluseks oma paindlikkust ja kiiret reageerimisvõimet.
Statistikaameti küsitlusest selgub, et Eesti veofirmadele tagas ekspordil läbilöögi tagavad isiklikud kontaktid ja tutvusringkond.
Kümnesse populaarsemasse sihtriiki ekspordib enam kui 17 000 kohalikku ettevõtjat.
Majanduse kasvumootorina tuhisevale ekspordivedurile visatakse kütet alla – EAS ja Marketingi Instituut kavatsevad teha ekspordirevolutsiooni, käivitades uue ekspordispetsialistide värbamis – ja koolitusprogrammi.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.