Sarnaselt Havi Logisticsiga kolis ka Kühne+Nagel AS sel kevadel oma lao uuele pinnale. Selle kolimise võti oli hea eeltöö ning konkreetsed juhised.
"Korraldasime kolimise nädalavahetusel, töö käis 48 tundi ning tagantjärele võime rõõmuga tõdeda, et kolimine läks ladusalt ning esimene tööpäev teenindasime kliente ilma mingisuguste viperusteta, rääkis Kühne+Nageli maanteetranspordi osakonna juht Lauri Latt. Tema sõnul neil personali vahetumisega raskusi ei olnud ehkki ka nemad kolisid ühest linnaosast teise.
"Personal jäi samaks, inimestele oli oluline ühistransport, kuna otsustasime Tallinna kasuks, ei tekitanud see mingid probleeme. See oli ka üks meie lao asukohavaliku kriteeriumeid," sõnas Latt.
Lati sõnul oli nende kolimine nii õnnestunud, et teisiti ta järgmine kord ei teeks midagi, küll aga panustaks ta ehk enam planeerimisele. Milline õppetund sellest kogemusest saadi? Latt vastas, et kõige tähtsam on eeltöö, kõik tegevused tuleb täpselt kirjeldada ning igale protsessis osalejale eelnevalt selgeks teha. "Mida täpsem on legend, seda vähem tuleb segadust ette," rääkis ta.
tasub teadaEeltöö tee põhjalik
-Lao kolimisel pane rõhku ettevalmistusele.-Kolimist palka juhtima eraldi projektijuht.-Valmista uus koht ette, sisusta see tarviliku laovarustusega.-Võimalusel väldi kolimise ajal tarkvara väljavahetamist.-Ettevalmistuse ajal taga laoseisust selge ülevaade.-Mängi kolimine eelnevalt läbi, määra kaupade laadimine, autode marsruut, ajagraafik.-Vajadusel taga kolimisteele libedatõrje.-Valmista ette igaks juhuks kolimise varuplaanid.-Kolimise ajal väldi inventuure, kaupade suunamisi jne. Keskendu kolimisele.Allikas: Äripäev
Seotud lood
Tänavu kevadel kolis Rimi logistikapartner oma lao ühest linna otsast teise. Ehkki kogu protsess oli detailideni läbi mõeldud, said nad siiski hea õppetunni, mida teinekord tuleks paremini teha.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.