Majandus- ja kommunikatsiooniminister andis kolm lubadust, millega muudetakse Eesti konkurentsivõimel jalus olev kehv lennundus konkurentsivõimelisemaks.
Juhan Partsi kolm lubadust ja ettepanekud, mida teha olukorra parandamiseks:
1) Valitsus plaanib muuta lennujaama konkurentsivõimelisemaks. Selleks eraldatakse raha ka järgmisest riigieelarvest 1. jaanuaril 2011. See samm annab tulemusi kindlasti õigepea. Peamine on, et lennufirmad oleksid huvitatud Tallinna Lennujaamaga ühenduste loomisest
2) Estonian Airi päästmine ja selle kindel turulejäämine. Peamine arengusuundumus on see, et Estonian Air looks rohkem lennuühendusi. See parandab oluliselt ka lennunduse olukorda.
3) Lennunduse teema vajaks avalikus debatis analüüsi. Kõigepealt tuleks analüüsida, milline on olnud viimase 10 aasta Eesti lennunduse ajalugu ja trend. Samuti on oluline teema sihtgrupp ehk Tallinna rahvaarv. See annab ette füüsilise piiri, mida paratamatult ei ole võimalik ületada.
Eile selgus, et Eesti nõrgim lüli on lennuühendus teiste riikidega – maailma riikidega võrreldes istume selle poolest konkurentsivõime tabelis peaaegu viimasel kohal.
TAUST
- Maailma majandusfoorumi globaalse konkurentsivõime uuringus osales 139 riiki. u Üldise konkurentsivõime poolest tõusis Eesti kahe koha võrra, 33 kohale.
- Kehva lennuliikluse poolest oli Eesti 125 kohal. - Tallinna lennujaamast toimis mullu aastaringselt 16 rahvusvahelist ja kaks kodumaist regulaarliini, lisaks opereeriti hooajaliselt seitset liini. - Võrreldes 2008. aastaga regulaarliinide arv ei muutunud, kuid lennusageduste vähendamiste tõttu langes pakutavate istekohtade arv regulaarlendudel 25,9%. - Lennujaam teenindas eelmisel aastal 1,35 miljonit reisijat, mida oli 25,7% vähem kui 2008. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Märtsist saadik kahanenud lennuvedu tegi augustis jõnksu ülespoole. Veetud 748 tonni kaupa on selle aasta kolmas kuutulemus, jäädes mullusele augustile kolmandiku võrra alla.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja vaadake Auto Bassadone Rocca keskuses ise järele. Lisaks leiate sealt alates jaanuarist teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.