"Osa vendi tegi vedusid alla omahinna, et ehk olukord paraneb…Kuid nüüd võib loota, et hinnad võivad vast mõistlikumaks muutuda. Turul on olukord paranenud," kommenteeris Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsioon peasekretär Toivo Kuldkepp.
Autojuhtide puudust tema sõnul küll olla ei tohiks. "Vast mõnedel firmadel on. Kuid samas on mitmed tunnistanud, et masu järel vaid häid juhte ongi saada – valik on suur," kommenteeris Kuldkepp.
Siiski võiks veohind tema hinnangul lähiajal tõusta kuni 10%. "Rohkem ei saa, konkurentsitihedus ei võimalda. Teisalt ei saa iga tootja hakata vedusid ise tegema, nagu see oli 15 aastat tagasi," lisas Kuldkepp.
Ka pole tema sõnul kuulda, et mõni tootja tahaks rajada omale autoparki, sest veondus on nüüd nii spetsiifiline ala. "Selle aasta II poolel peaks autosid vedude jaoks jätkuma. Osa vedusid on kolinud Soomest siia. Seega vedajaprobleemi ei tohiks olla," lisas Kuldkepp. "Vahepeal, kui Venemaa reformis oma piiriületust, kadus idapiirile hulk veovõimsust ära, nüüd peaks olukord normaliseeruma."
Seotud lood
Ahtoli Transpordi juhi Enn Kivi sõnul süveneb sügisel juhtide puudus. Tema sõnul võiks juhte hulgi värvata, kuigi aastaid tööst eemal olnud juhte on keeruline taas tööle saada.
Kui mullu iseloomustas suuremate vedajate tulemusi kahanemine, siis tänavu ootavad autovedajad tulemuste paranemist. Kohati on tööd rohkem kui veokeid.
Vedajate suurimad probleemid on täna seotud raha ja tööjõupuudusega. Nõudlust teenusele samas piisab ja ilmselt suureneb see sügisest veelgi, mis annab põhjuse hindu tõsta.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.