Sotsiaalministeeriumi asekantsler Egle Käärats ütles, et mitmed koondamisotsused tehti kriisi ajal liiga kiiresti ning nüüd otsitakse taas töökäsi.
"Arvestades, et Eesti ettevõtlus on üsna lühikese ajalooga, on kindlasti mõned otsused tehtud ka kiirustades ning kindlasti on neid otsuseid vaja nüüd juba ümber vaadata," rääkis Käärats ERR-i raadiouudistele.
Tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis märkis, et majanduskasv on suurendanud ettevõtete kindlustunnet ning ka tööpakkumisi on juurde tulnud.
Majanduskriis korrastas tema sõnul nii ettevõtlust kui tööjõuturgu. "Tootlikkus ehk tööviljakus, mida me oleme aastaid taga nutnud, on oluliselt kasvanud. Sõltumata sellest, kas tegu on kõrgelt haritud spetsialisti või lihttöölisega, inimeste panus on tegelikult suurenenud ning ootused töötasu osas vähenenud," selgitas ta.
Kõige enam on koondanud ehitus- ja teenindusettevõtted. Praeguse seisuga on ligi 8000 töötut, kes varem töötasid ehitussektoris. Tööpakkumisi on neile töötukassa andmebaasis vaid 150. Suured vahed on ka kaubanduses ja lihttööde osas.
Seotud lood
Kui mullu iseloomustas suuremate vedajate tulemusi kahanemine, siis tänavu ootavad autovedajad tulemuste paranemist. Kohati on tööd rohkem kui veokeid.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.