Loksa laevatehase nõukogu liige ja Odense Steel Shipyardi tegevjuht Finn Buus Nielsen kommenteeris Logistikauudistele, et otsus sulgeda Taani laevatehas ei mõjuta mingit moodi Loksa tegevust või müügiprotsessi.
"See ei mõjuta Loksa laevatehast ega selle müüki kuidagi," kommenteeris Nielsen. "Müük on endiselt pooleli. Kuna pakkumisel osalejatega on sõlmitud konfidentsiaalsuslepped, siis ei saa ma enne müügiprotsessi lõppu midagi konkreetsemat öelda. Kaasa arvatud seda, kes on pakkumise teinud, kas BLRT on nende seas ja kas oleme saadud pakkumistega või müügiga seni rahul."
Nielsen lisas vaid, et müük on planeeritust kauem aega võtnud, omanik lootis firmale tänavu esimesel poolaastal uue omaniku leida. Samas möönis ta, et hetkel ei ole just parim aeg ettevõtte müümiseks. "Meie eesmärk on sellega lõpule jõuda nii kiiresti kui võimalik. Samas anname aru, et täna võtab potentsiaalsetel investoritel äriplaani ja muu plaanimine tavapärasest enam aega," lisas Nielsen.
Sel aastal on Loksa tehasel läinud vastavalt ootustele. Mida see numbriliselt tähendab, enne aasta lõppemist Nielseni sõnul ei kommenteerita.
Loksa laevatehas teenis möödunud aastal 629 mln kroonise käibe juures 12 mln krooni kahjumit. 2009. aastal ootab firma väikest käibelangust, kuid kasum peaks kasvama, kuna müügihinnad on kõrgemad.
Loksa Laevatehas annab tööd 700 inimesele. Kogu grupi töötajaist on see umbes 15%.
Seotud lood
Loksa Laevatehase ostis kolmest ettevõttest koosnev konsortsium Loksa Invest OÜ. Kes on nende firmade taga?
A.P. Moeller-Maerskile kuuluv Odense Steel Shipyard teatas täna, et tehasele kuuluv Loksa Laevatehase AS müüdi kolmest ettevõttest kuuluvale konsortsiumile.
AP Moller-Maersk teatas eile, et maailma suuremaid konteinerilaevu ehitanud Odense Steel Shipyard ei ole enam elujõuline ja lõpetab pärast viimaste tellimuste täitmist töö.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.