Ükski strateegia ei õigusta maksumaksjate raha põletamist, kui see ei too tagasi piisavalt majanduslikku tulu või strateegilist väärtust Eestile, kirjutab Eesti lennufirma Nordica hetkeseisu kommenteerides logistika- ja tarneahelakoolitaja Meljo Musto.
- Nordica koostöö SASiga lõppes, mis on hea näide, kui ebastabiilne on praegune ärimudel, leiab Meljo Musto. Foto: RegionalJet
Nordica, endise nimega Estonian Air, seisab juhtimisprobleemide ja kahaneva konkurentsivõime tõttu taas tähelepanu keskmes. Lennufirma pole täitnud omanike seatud eesmärki tagada jätkusuutlik tegevus ja teenida kasumit. Tegutsemine tugevas konkurentsis ja selge äristrateegia puudumine on viinud ettevõtte keerulisse olukorda, kus järgmised sammud määravad firma tuleviku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riikliku lennufirma Nordica ostmiseks tegi pakkumise kaks ettevõtet, kelle tingimused polnud piisavad, ning riik otsustas müügiprotsessi peatada.
Lennundusfirma Nordic Aviation Group saatis teate, et soovib ümber lükata eile õhtul Marabu poolt Eesti meedias avaldatud info ettevõtte varade arestimise kohta.
Valitsus soovib kas täielikult või osaliselt erastamisele suunata kokku seitse ning likvideerida kaks riigi osalusega äriühingut, teatas rahandusministeerium.
Mullu juulis sai ilmsiks, et Nordica majandusnäitajad on muutunud väga lühikese aja vältel tugevalt negatiivseks. Sellest tulenevalt viidi ettevõttes läbi erikontroll, et tuvastada negatiivse majandusseisuni viinud asjaolud.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.