Terviseameti külmlaos jaanipäeva paiku temperatuuritõusu tõttu riknenud vaktsiinid ja ravimid on pannud Eesti avalikkuse küsima, kes õnnetu sündmuse eest vastutab? Samas on kohtupraktikas ka juhtumeid, kus ravimid riknesid külmaahela katkemise tõttu juba nende vedamise ajal. Mida peab vedaja selliste vedude puhul arvestama?
- Külmutusseadme rikkeid tuleb transpordi ajal ikka ette. Et aga kogu süü kauba riknemisel vedajale ei jääks, on vaja teada täpselt, kuidas sellistel puhkudel tegutseda. Foto: Thermo King
Riigikohus tegi juunikuus otsuse, milles andis juhiseid vedaja vastutuse hindamiseks olukorras, kus temperatuuritundlike ravimite veol tekib rike kaubiku külmutusseadmel. Kuigi veolepingu korral kohaldatavad vedaja vastutuse reeglid erinevad neist, mis kohalduvad juhul, kui ravimeid säilitatakse külmlaos, annab Riigikohtu otsus aimu sellest, milline võib kohtupraktika olla ka muudel juhtudel, kui rikneb temperatuuritundlik kaup nagu ravimid või vaktsiinid.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.