Transpordiamet on Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) rahastusel algatanud projekti, mille raames töötatakse välja Tartusse loodava automatiseeritud lennundussüsteemide testala kontseptsioon.
Testala rajamine loob võimalused mehitamata lennundustehnoloogiate laiapõhjaliseks arendamiseks ja kasutuselevõtuks. Foto: Transpordiamet
"Transpordiameti jaoks on oluline võimaldada kõigile huvitatud osapooltele juurdepääs kaasaegsele ja mitmekülgsele taristule, kus testida ja valideerida vajaminevaid lahendusi erinevate innovatiivsete tehnoloogiate arendamiseks," ütles Transpordiameti lennundusteenistuse direktor Üllar Salumäe.
Septembris viib Lennuliiklusteenindus koostöös droonide arendajate ja tootjatega CAFA Tech Estonia, Threod Systems Estonia ja EHang läbi eri suuruse ja otstarbega droonide testlende Tartus, Tallinnas ja Tallinna–Helsingi vahel.
Poolat läbides tasub veokijuhtidel kõrva taha panna, et kohalik politsei on liiklusrikkumiste tuvastamiseks üha laialdasemalt kasutusele võtmas droone. Januari lõpus tehtud järjekordne test Kljutšborski rajoonis andis tulemusi, mis oli üllatav ka politseile endale.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.