Müstiline rahasumma Lõuna-Koreast tõi endisele kütuseärimehele Ilmar Tolmatsile süüdistuse rahvusvahelises kelmuses ja rahapesus. Tolmats läks prokuratuuriga kokkuleppele ja ta mõisteti vangi, kirjutab
Äripäev.
- Ilmar Tolmats vahistati eelmise aasta sügisel, trellide tagant sai ta välja selle aasta aprillis. Foto: Erik Prozes
Tolmats sai karistuseks viis aastat vangistust, millest kohe ärakandmisele kuulus pool aastat. Kuna ta oli juba eelmise aasta sügisest saati vahi all, sai Tolmats aprillis trellide tagant välja. Ülejäänud karistus tuleb tal kanda tingimisi.
1990ndatest tuntud kütuseärimehe Ilmar Tolmatsi rahapesu lugu sai alguse 2018. aasta aprillis. Ühel päeval laekus tema väikese, tollal kustutamishoiatusega sõiduautode ja väikebusside müügiga tegeleva ettevõtte Fastest Trade OÜ kontole 172 770 eurot Lõuna-Koreast. Raha saatis Tolmatsile tööstusettevõte Seah Changwon Integrated Special Steel Corporation.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.