• 15.05.19, 09:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Logistikafirma sihib 100 miljoni piiri

Ekspedeerija DSV Transport teenis eelmisel aastal 96,85 miljonit eurot müügitulu, kasvades aastaga 3,3 protsenti. Järgmiseks aastaks seatakse eesmärgiks ületada ümmargune 100 miljoni euro piir, kirjutab Äripäev.
DSV Transport emaettevõtte Taani veofirma DSV tegevjuht Jens Bjorn Andersen.
  • DSV Transport emaettevõtte Taani veofirma DSV tegevjuht Jens Bjorn Andersen. Foto: Reuters/Scanpix
DSV Transport nimetas aastaaruandes 2018. aastat kaubaveomahtude kasvatamise mõttes stabiilseks aastaks. "Turul oli tunda teatavat nõudluse vähenemist aasta teises pooles. Samas aga olulisi ja märgatavaid hinnakõikumisi ei esinenud. Endiselt areneb Eestis jõudsalt moodul- ja konteinermajade tootmine ja transport nii Skandinaaviasse kui ka Lääne-Euroopasse," seisab Äripäeva Infopanka laekunud ettevõtte majandusaasta aruandes.
Ettevõte märgib, et sarnaselt eelmise majandusaastaga kasvas ka 2018. aastal enim projektvedude osakaal ettevõttes. Eelmisel aastal müüdi ära äri Valgevenes, mis oli jätk aasta varem müüdud Ukraina ärile.
Puhaskasum oli 2018. aastal 1,4 miljonit eurot, kahanedes aastaga 18,4%. Aastate võrdluses tuli suurim erisus sisse kasumilt tütarettevõtetelt – kui 2017. aastal teeniti sealt 1,5 miljonit eurot tulu, siis viimati teeniti 26 279 eurot kahjumit.
Samas oli aasta varem dividendimakse märgatavalt suurem ning seega ka tulumaksu tasumine. Kui 2017. aastal maksis DSV Transport dividendi 10 miljonit eurot, siis eelmisel aastal oli see vaid 2 miljonit eurot.
Selleks aastaks on ettevõttel eesmärgiks ületada 100 miljoni euro käibepiir, saavutada saadetiste arvuks 330 000 (võrreldes praeguse 313 000ga) ning viia lõpule terminali ümberehitustööd.
Loe pikemalt Äripäevast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele