BLRT Grupp teatas, et allkirjastas Lõuna-Korea ettevõttega Panasia koostööleppe, millega Euroopa turul tegutsevatele klientidele pakutakse heitgaasi puhastussüsteemide ehk skraberite laevadele paigaldamise teenuste täispaketti.
- Panasia juhatuse esimees hr Robert Soo Tae Lee ja BLRT Grupi juhatuse esimees Veronika Ivanovskaja. Foto: BLRT Grupp
BLRT Grupi juhatuse esimees Veronika Ivanovskaja selgitas, et Rahvusvaheline Mereorganisatsioon (IMO) karmistab pidevalt mereveole kehtestatavaid keskkonnanõudeid, mis sunnib laevandus- ja punkerdamisettevõtteid oma senist tegevust radikaalselt muutma.
MIS ON SKRABER?
Heitgaasipuhasti või täidiskolonn, mis on mõeldud erinevate ainete ja gaaside puhastamiseks ebasoovitavatest või kahjulikest lisanditest.
Laevades on skraber seade diiselmootorite heitgaaside järelpuhastamiseks neis sisalduvatest looduskeskkonnale kahjulikest vääveloksiididest.
Kontserni ja Lõuna-Korea firma vaheline koostöö kestab tegelikult juba üle seitsme aasta. Varem sõlmiti leping, mille alusel saavad laevad endale Panasia loodud ballastvee käitlemise tehnoloogilisel lahendusel põhinevad puhastusseadmed. Lisaks paiknevad BLRT Grupi tootmisalal Tallinnas Panasia katseseadmed.
Ivanovskaja sõnul on uus lepe järmine samm ühisplaanide elluviimisel: kontserni laevatehased Tallinnas, Klaipedas ja Turus saavad Panasia tehnoloogiat rakendades koostada paigaldusprojekti ning valmis teha ja monteerida heitgaasi puhastussüsteemid.
Vastavalt Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni konventsioonile laevade põhjustatava merereostuse vältimiseks ei tohi maksimaalne lubatud väävlisisaldus kõikidel meredel kasutatavates kütustes ületada alates 2020. aastast 0,5% piiri.
Eestis on veel skraberiäri
Märtsis kirjutas Äripäev, kuidas Eesti metallitööstus Estanc AS tõmbas käima ettevõtte ajaloo suurima projekti: aasta jooksul peab valmima üksteist skraberit, mis paigaldatakse suurimatele konteinerlaevadele, mis kunagi maailmas ehitatud. Projekti kogumaksumus jääb 10-20 miljoni euro vahele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.