Salva Kindlustuse juuni ja juuli kahjujuhtumite põhjal võib öelda, et kehv olukord Eesti liiklusolukorras kajastub ka selgelt kindlustusstatistikas, sest ainuüksi juunis tõusis liikluskindlustuse kahjude summa möödunud aasta sama ajaga võrreldes ligi 50 protsenti.
- Liiklusavarii Foto: Erik Prozes
„Problemaatiline pole mitte ainult nutijoove, kui kasutada viimase aja terminit, vaid ka üleüldine suvine inimeste hajameelsus, tähelepanematus ja isegi puhkusel viibimine,“ selgitas Salva Kindlustuse AS kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt.
„Puhkuste ajal ja üldse selliste heade ilmadega liiguvad inimesed tunduvalt rohkem autodega ringi ja satutakse lihtsalt tundmatutesse olukordadesse ja teedele, millega ei olda tuttavad. Kui veel sellele lisada juurde olukord, kus paljud tänavad on remondiks suletud ja inimesed peavad oma tavapäraste trajektooride asemel kasutama neile tundmatuid teid, siis ongi õnnetused lihtsamalt tulema.“
Liikluskindlustuses hüvitas Salva Kindlustus juunis ligi 390 000 eurot, mis on eelmise aasta sama ajaga võrreldes ligi 50 protsenti tõusnud. „Paljud juhtumid võib selgelt panna lihtsalt tähelepanematuse alla, sest viimasele ajal on arvukamalt just tagant otsasõite ja teed mitte andmisi,“ märkis Kivirüüt.
„Kui võtta aga üleüldist Eesti statistikat aasta algusest, mille järgi on inimkannatanutega liiklusõnnetuste arv tõusnud 8 protsendi võrra ja hukkunute arvu tõus läheneb lausa 50 protsendile, siis paneks kindlasti inimestele südamele olla liikluses tähelepanelikum.“
Kivirüüt lisas, et suvel liigub oluliselt rohkem ka kaherattalisi liiklejaid nii mootor- kui ka jalgrataste näol. „Autojuhid palun olge valvel ja mõistvad nende suhtes – tihti on olukordi, kus autojuhid märkavad olukordi, kus jalgratturid rikuvad liikluseeskirju ja proovivad oma õigust kehtestada – jalgratturid ja ka mootorratturid on liikluses nõrgemad osapooled. Palun jätame nad terveks!“
Lisaks liiklusõnnetustele on suvisel ajal tavapäraselt rohkem ka õnnetusjuhtumeid, kus inimesed saavad sportides või niisama aktiivselt ringi liikudes vigastusi ja traumasid ning suuremaid kahjusid tekitavad ka äikesetormid, mille kõrghooaeg algab enamasti küll augustis.
Seotud lood
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.