Ärimagnaat Richard Branson müüs 31% talle kuulunud lennufirmast Virgin Atlantic prantslaste Air France-KLM-ile, vahendab Briti ajaleht The Guardian.
Osaluse vähendamisega 51-lt protsendilt 20-le teenis ettevõtte nõukogu esimehena jätkav Branson 220 miljonit naela.
Diil sünnib suurema kokkuleppe taustal. Nimelt on Virgin Atlantic koos ettevõtte suurimaks osanikuks tõusnud USA lennundusgigandi Delta (49%) ja Air France-KLM-iga astumas liitu Itaalia lennufirma Alitaliaga, hakates koos pakkuma lende Euroopa ja USA vahel. Alliansi eesmärk on hambaid näidata konkureerivale partnerlussidemele American Airlines'i ja British Airways'i vahel.
Ettevõtte käekäik on viimastel aastatel olnud kõikuv. Kuigi lennufirma suutis aastatel 2014–2016 teenida kasumit, ennustatakse tänavusel aastal taas kahjumisse langemist. Seda suuresti Brexiti ja naelsterlingi kukkumise tõttu.
Seotud lood
Air France-KLM andis teada, et on loomas spetsiaalselt noortele mõeldud lennufirmat Joon, kirjutab CNN Money.
Air France–KLM Gruppi, British Airwaysi ja hulka teisi lennuettevõtteid võib ähvardada mitmemiljoniline trahv Euroopa Liidult konkurentsireeglite rikkumise eest, kirjutab Bloomberg. Katsed kokkuleppele jõuda on läbi kukkunud ning trahvimiseni võidakse jõuda juba lähinädalatel.
Maailma kolm suurimat lennufirmat - Delta Air Lines, Air France ja China Eastern Airlines - plaanivad luua ühisettevõtte, et rahvusvaheliste lendude turul edukamalt konkureerida, vahendab Wall Street Journal.
Air France ja KLM teatasid, et rajavad odavlennufirma, mis hakkab teenindama pikki lende Euroopa ja USA ning Aasia vahel.
Euroopa transpordisektor seisab silmitsi suurte väljakutsetega, mis on seotud rangemate regulatsioonide ja kasvava vajadusega keskkonnasõbralikkuse järele. UTA Edenred pakub lahendusi, mis aitavad autoparkidel paremini toime tulla nii digitaalse halduse kui ka kütusekulu optimeerimisega.