Ehkki LOT ei taga Nordicale pilvitut taevast igaveseks, on tema kaasamisest läbilöögivõime seisukohalt palju abi, leiab Äripäeva juhtkiri.
- Poola lennukomanii LOT Polish Airlines lennuk Embraer Tallinna lennujaamas maandumas. Foto: Andres Haabu
Õnnetult lõpetanud Estonian Airi asemele loodud Nordica (esialgu Nordic Aviation Group) on teinud olulisele sammu elujõulisuse saavutamise teel: 49 protsenti Nordica tütarfirmast Regional Jet on nüüd Poola LOTi oma.
LOTi osalus annab Nordicale kahtlemata pikemaajalise vaate, kui tal oleks olnud ilma strateegilise partneri kaasamiseta. Maksumaksja sisse pandud 40 miljonist eurost oleks lennundusekspertide hinnangul piisanud kõigest paariks aastaks, siis oleks vaja olnud järgmisi rahasüste. LOTiga koos suureneb Nordica sihtkohtade arv, mis on Eesti inimestele kõige olulisem. LOT lendab nimelt iga päev 60 sihtkohta, Tallinnast hakkab neisse paikadesse saama siis Varssavi kaudu. Peale selle annab LOT Nordicale lennukeid kasutada – lennukid on päris uued ja uhked – ning sihtjaamades sisse ostetavate teenuste kulusid saab edaspidi jagada, mis tähendab, et kokkuvõttes need vähenevad.
Loe pikemalt
Äripäeva juhtkirjast.
Seotud lood
Nordica müügijuht Toomas Uibo kirjutab sotsiaalmeedias, et Nordica ei ole end sugugi LOTile maha müünud - vastuseks neile, kes tänaval, raadios ja leheveergudel vastupidist väidavad.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.