Pärast Estonian Airi pankrotti loodud riiklikus lennufirmas raha piltlikult öeldes põleb, sest korraga tuleb tasuda nii välispilootidele kui ka alles koolitust saavatele tulevastele lenduritele.

- Nordica majanduslik tegevus pälvib kriitikat.
- Foto: Andres Haabu
Samal ajal oma koolitust ootavate pilootide palgal hoidmine ja ka teistest firmadest meeskondade palkamine tähendab ettevõttele topeltkulutusi,
vahendas „Aktuaalne kaamera“.„Me maksame oma pilootidele juba treeningprotsessis palka ja samas oleme sunnitud rentima välispiloote selleks perioodiks. Sama asi on ka lennukitega. Aga samas on see paratamatu ja oli ka eeldatav, et uue start-up firma puhul see nii peab olema,“ selgitas
Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm.
Neljast lennukist, mis asuvad Eestis, saavad igapäevaselt lennata maksimaalselt kolm, sest kõikide lennukitele ei jagu piisavalt piloote, mistõttu tuleb vahepealsed lennud tellida teistelt lennufirmadelt. „Aktuaalsele kaamerale“ teadaolevalt jäi mai keskpaigas ära kaks lendu just seetõttu, et lennukisse ei olnud meeskonda panna.
Autor: Äripaev
Seotud lood
airBaltic teatas, et temast on saanud Eestis suurim lennufirma, kuna vedas aprillis Tallinna lennujaamast rohkem reisijaid kui kohalik lennuettevõte Nordica.
Nordic Aviationi juhatuse liige Erik Sakkov pidas terava debati Jüri Mõisaga Eesti riikliku lennufirma vajalikkuse üle.
Nordica keeldumine majandustulemuste avaldamisest on küll kaudne, aga siiski täiesti ühemõtteline tunnistus ettevõtte kehva majandusseisu ja selle varjamise soovi kohta, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti uus lennufirma Nordic Aviation pidi lõpetama lennud Kopenhaagenisse ning vähendama lende Stockholmi terava konkurentsi tõttu turul. Oslo lendude liinigraafikut muudatused ei puuduta.
Külastatakse ka Via 3L salvestustehnoloogiat sisaldavat energiaparki
Iga-aastane seminar-ringsõit viib sel aastal tutvuma logistikaettevõtte Via 3L-i salvestustehnoloogiat sisaldava energiapargiga, Utilitase Väo energiakompleksiga ja 100% roheenergial tööstava Akzo Nobeli Rapla tehasega.