• 07.04.16, 11:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kütus mõjutab enim tarbijahinnaindeksi langust ja kasvu

Tänavu märtsis langes tarbijahinnaindeks (THI) võrreldes eelmise aasta märtsiga -0,2%, võrreldes tänavu veebruariga oli aga tõus 0,8%. Mõlema liikumise peamiseks põhjustajaks oli kütusehind.
Kütuse tankimine on odavam kui aast atagasi, kuid kallim, kui veebruaris.
  • Kütuse tankimine on odavam kui aast atagasi, kuid kallim, kui veebruaris. Foto: Andras Kralla
2015. aasta märtsiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim mootorikütuse 11,6% odavnemine, sealjuures odavnes bensiin 10,7% ja diislikütus 13,5%. Suuremat mõju indeksile avaldasid veel 11% odavnenud soojusenergia ja 6% kallinenud alkohoolsed joogid. Eelmise aasta märtsiga võrreldes on kütteõli kallinenud 26% ja torugaas odavnenud 26%.
Veebruariga võrreldes oli märtsis tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks jällegi transport, mis andis kogutõusust üle kolmandiku. Sealjuures kallines mootorikütus 2,9% ning märtsiks ostetud lennukipiletid olid 21% kallimad. Peaaegu sama suur mõju indeksile oli toidu ja mittealkohoolsete jookide 1,2% kallinemisel, millest omakorda üle kolmandiku andis köögivilja 4,5% hinnatõus.
Viimati oli tarbijahinnaindeksi kuumuutus 0,8%-st kõrgem 2012. aasta märtsis, mil see oli 1,0%.
 

Seotud lood

Uudised
  • 05.08.16, 11:44
Transport hoiab Eestit deflatsioonis
Statistikaameti andmetel jätkus Eestis juulis dflatsioon. Suurimat mõju tarbijahinnaindeksi langusele avaldas transport.
Uudised
  • 06.11.15, 10:00
Kütuse suur hinnalangus veab kulud alla
Statistikaameti andmetel on kõige suurema mõjuga tarbijahinnaindeksile aasta jooksul tervel viiendiku võrra langenud kütuse hind.
Uudised
  • 08.01.16, 12:47
Tarbijahinnaindeksi aastamuutust mõjutas enim mootorikütus
Tarbijahinnaindeks langes 2015. aastal 2014. aasta keskmisega võrreldes 0,5%. Languse suurimaks mõjutajaks oli mootorikütus, teatas Statistikaamet.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele