Tallinnas käivitus Uberi sõidujagamise pilootprogramm uberPOP, teatas ettevõte. Rakenduse turule tulemisega saab Eestist esimene riik Baltikumis, kus Uber tegevust alustab.
Uberi tehnoloogiaplatvorm ühendab reaalajas kiire nupule vajutusega reisijad – rakenduse kasutajad - ning autojuhid.
Uberi esindaja ja rahvusvaheline lansseerija Alex Lobov märkis pressiteates, et Eesti on maailmas tehnoloogilise innovatsiooni liidreid. "Tallinn on selle elanike progressiivsete vaadete tõttu ideaalne linn sõidujagamise pilootprogrammi käivitamiseks.“
Uberi pilootprogramm pakub sõidujagamise teenust läbi Uberi rakenduse. Sõidu tellimiseks peavad reisijad rakenduse Apple’i või Androidi veebipoest alla laadima, konto tegema ning seejärel on võimalik nupule vajutusega sõit tellida.
Uber võimaldab reisijatel auto saabumise ajal näha juhi nime, fotot ja auto numbrimärki. Reisijal on sõidu vältel ligipääs GPSile ning võimalus jagada oma asukohta lähedastega, kes saavad jälgida sinu turvalist saabumist sihtkohta.
Kõik uberPOPi platvormi kasutavad autojuhid on enne tööle asumist Uberi poolt kontrollitud. Juhid peavad olema vähemalt 21-aastased, läbima taustakontrolli ning omama rikkumisteta juhiluba, autokindlustust ja personaalset sõidukit.
Uber on tehnoloogiafirma, mis ühendab kasutajad autojuhtidega läbi nutitelefoni rakenduse. Uberi platvorm pakub alternatiivi ühistranspordile enam kui 300 linnas ja 55 riigis.
Seotud lood
Kuus aastat tagasi asutatud globaalne tehnoloogiafirma Uber kasvab kiiremini kui Facebook ning see areng peatub alles siis, kui inimesed enam ringiliikumist ei vaja. Seda aga ei juhtu niipea, sest koduses virtuaalmaailmas istumisest jääb inimestele väheks, usub Uberi Eesti juht Enn Metsar.
Võib-olla olete juhtunud nägema, kuidas mõni teie sõber või tuttav on Facebookis jaganud Uberi promokoodi, millega saab teatud summa järgmiselt sõidult maha. Võib-olla olete juhtunud kuulma raadiost reklaami, mis kutsub üles eelistama Uberit tavataksodele.
Valitsus andis täna riigikogu majanduskomisjonile toetuse sõidujagamise regulatsiooni väljatöötamiseks.
Uber ning Maksu- ja tolliamet lõid ühise töögrupi, et analüüsida Uberi sularahata teenust ning MTA kontaktivaba aruandluse plaani leidmaks koostööd transpordis maksukohustuse täitmiseks.
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.